وزیر گردشگری مصر گفت‌:

 • لینک کوتاه
 • کد خبر: 36832

  وزیر گردشگری مصر با اشاره به اینکه تاکنون هیچ دستوری توسط این وزارتخانه مبنی بر توقف همکاری‌های گردشگری بین ایران و مصر صادر نشده، تاکید کرد همکاری‌های دوجانبه همچنان ادامه دارد.

  به گزارش پارس ، « هشام زعزوع» ، وزیر گردشگری مصر اخبار منتشره در برخی از روزنامه ها و پایگاه های خبری مبنی بر صدور فرمان توقف همکاری های گردشگری بین ایران و مصر به مدت ۴۵ روز را تکذیب کرد.

  وی در این خصوص تاکید کرد که تاکنون هیچ دستوری در این خصوص صادر نشده و طرف مصری ملزم به اجرای تعهداتی است که برسر آنها با طرف ایرانی توافق به عمل آمده است و همکاری های تهران – قاهره همچنان به قوت خود ادامه دارد.

  وزیر گردشگری مصر که در این ارتباط با خبرنگار خبرگزاری فارس در قاهره سخن می گفت، افزود: هر آنچه درباره توقف ورود و سفر گردشگران ایرانی به مصر منتشر شده، به دلیل تداخل آن با فصل عدم ورود گردشگران به مصر است که در واقع فصل گردشگری و سیاحت به شمار نمی آید. به همین منظور ترتیباتی با شرکت های گردشگری و سیاحتی اتخاذ شده تا از ژوئن آینده گردشگران ایرانی بار دیگر وارد مصر شوند و به این کشور سفر کنند و غیر از آن هیچ دستوری نه از جانب طرف مصری و نه از جانب طرف ایرانی مبنی بر توقف همکاری های سیاحتی و گردشگری صادر نشده و طرف مصری ملزم و متعهد به اجرای توافق های صورت گرفته است.

  وزیر سیاحت و گردشگری مصر در ادامه توضیح داد که تا آغاز فصل و موسم جدید گردشگری در مصر، دولت مصر نیز نشست هایی را با جریان سلفی خواهد داشت که مخالف برقراری رابطه گردشگری و سیاحتی با ایران است تا طی نشست ها ابعاد و حجم این روابط به اطلاع سران این جریان برسد و نگرانی های آنها از بین برود.

  زعزوع گفت: در این نشست ها بی تردید تاکید خواهد شد که رابطه با ایران بخشی از روابط حرفه ای و عملی مصر در بخش سیاست خارجی را تشکیل می دهد و در آن هیچ نشانه ای حمل بر اشاعه و گسترش تشییع وجود ندارد و این سخنان هیچ پایه و اساسی منطقی نداشته و فاقد صحت و اعتبار است و در آن گزافه گویی ها و مبالغه های بسیاری مشاهده می شود که هدف اصلی آن ایجاد موجی از ایران هراسی در مصر است.

  وزیر سیاحت و گردشگری مصر گفت وگوی خود را با این سخن به پایان رساند که بی تردید دولت منافع مصر و دمیدن روحی تازه به بخش سیاحت و گردشگری مصر را مد نظر دارد و با همه کشورها بر اساس منافع عالی مصر تعامل خواهد شد.

  ایران ایران و مصر دولت سیاست خارجی گردشگری مد مصر وزارتخانه وزیر همکاری

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها