رحیمی

 • لینک کوتاه
 • کد خبر: 36779

  معاون اول رییس جمهور با بیان اینکه دولت همه ظرفیتهای خود را برای اجرای طرح پزشک خانواده بکار گرفته است از همه دست اندرکاران و تلاشگران عرصه بهداشت و درمان کشور خواست برای تسریع در اجرای این طرح مهم و اساسی دولت را یاری کنند تا گام بلند دیگری در جهت ارتقاء سلامت و بهداشت جامعه برداشته شود.

  به گزارش پارس به نقل از ایسنا، محمدرضا رحیمی پیش از ظهر امروز (شنبه) در مراسم گرامیداشت روز جهانی بهداشت  با تسلیت شهادت حضرت فاطمه الزهرا (س) اظهار داشت: امروز پیشرفتهای بزرگی در بخش پزشکی و بهداشت و درمان کشور بدست آمده که مرهون تلاش و کوشش دست اندرکاران نظام سلامت و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است.

  معاون اول رییس جمهور افزود: در گذشته بخش زیادی از بیماران برای معالجه به اقصا نقاط دنیا اعزام می شدند اما امروز نه تنها دیگر از اعزام بیماران خبری نیست بلکه به لطف خدا و با تلاش متخصصین، امروز پذیرای بسیاری از بیماران خارج از کشور هستیم.

  رحیمی اضافه کرد: روزگاری در این کشور بیشتر پزشکان خارجی بودند اما امروز آوازه متخصصین، جراحان و پزشکان ایرانی در تمام دنیا طنین انداز شده است.

  معاون اول رییس جمهور در ادامه با اشاره به انحصار موجود در جامعه پزشکی خاطر نشان کرد: پزشکان و متخصصان باید کمک کنند تا این انحصار شکسته شود و راه برای ورود دیگران و طرح هایی همچون طب سنتی و طب ایرانی گشوده شود.

  وی با بیان اینکه امروز بخش زیادی از داروهای مورد استفاده در کشورهای پیشرفته داروهای گیاهی است، تصریح کرد: کشورهای پیشرفته امروز به داروهایی که از طبیعت بدست می آید رو آورده اند و تا حد امکان از داروهای شیمیایی پرهیز می کنند.

  رحیمی اضافه کرد: در کشور ما نیز چند سال است که این موضوع با جدیت در حال پیگیری است و گامهای بلندی نیز برداشته شده که البته هنوز کافی نیست و همه باید کمک کنند تا این امر مهم محقق شود و طب سنتی جایگاه واقعی خود را در کشور پیدا کند.

  رحیمی همچنین از دست اندرکاران امور پزشکی و بهداشت و درمان کشور خواست به منظور حمایت از فرهنگ و زبان ایران زمین نسبت به تغییر زبان نسخه های پزشکی و جواب آزمایشات به زبان فارسی اقدام کنند تا بیماران بتوانند بیشتر از وضعیت درمانی خود مطلع گردند.

  معاون اول رییس جمهور با بیان اینکه تمام اقدامات پزشکی، پیشگیریها و مراحل درمانی تنها می تواند ۲۵ درصد از سلامت آحاد جامعه را تنظیم کند و ۷۵ درصد مابقی وابسته به نوع تغذیه، عادتها، مسائل اجتماعی و عوامل محیطی است که به خود افراد باز می گردد، تاکید کرد لازم است در این خصوص نیزطرح ها و برنامه هایی برای آموزش افراد جامعه ارایه شود.

  گفتنی است در پایان این مراسم با حضور معاون اول رییس جمهور، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و شماری از مسئولین نظام سلامت کشور از حامیان برتر سلامت با اهداء لوح تقدیر تجلیل شد.

  بهداشت و درمان پزشک خانواده تغذیه جامعه دولت رییس جمهور سلامت طب محمدرضا رحیمی معاون اول
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها