دبیرکل حزب سوسیالیست لبنان فاش کرد

 • لینک کوتاه
 • کد خبر: 36727

  «فایز شکر» دبیرکل حزب عربی سوسیالیست لبنان از پشت پرده استعفای نجیب میقاتی نخست وزیر سابق لبنان و دادن تضمین‌هایی به وی برای نخست وزیری مجدد خبر داد.

  به گزارش پارس ، « فایز شکر» دبیرکل حزب عربی سوسیالیست در گفت وگو با فارس در بیروت، تاکید کرد که انتخاب تمام سلام به عنوان مأمور تشکیل کابینه در لبنان ناشی از دیدار ولید جنبلاط رئیس دروزی های لبنان با بندر بن سلطان رئیس سازمان اطلاعات عربستان سعودی بود.

  فایز شکر در این باره فاش کرد که در مورد استعفای میقاتی تضمین هایی به او داده شده بود و یکی از این تضمین ها این بود که اگر وی استعفا بدهد، برای بار بعدی به عنوان مأمور تشکیل دولت جدید انتخاب خواهد شد.

  وی ادامه داد: آنها سعی کردند اینگونه وانمود کنند که در داخل حکومت تحت فشار هستند و نمی توانند تصمیمات را به درستی اتخاذ کنند، به همین علت استعفای میقاتی در پی اطمینان وی نسبت به نخست وزیری مجددش صورت گرفته بود.

  این مقام سیاسی لبنان با اشاره به تصمیم سعودی ها در این باره گفت که آنها می خواستند از طریق ایجاد فضای جدید در لبنان و انتخاب نخست وزیری غیردرگیر، سایر گروه های لبنان را نیز راضی کنند، در حقیقت اقدام عربستان کودتایی علیه اوضاع حاکم در لبنان بود، اما ۸ مارس با اعلام موافقت با نخست وزیری تمام سلام این فرصت را از آنها گرفت و تاکید کرد که اولویت اصلی وی منافع ملی است و سعی دارد تا وفاق ملی برای ساختار سیاسی در این کشور ایجاد کند.

  تاکید بر معادله ارتش، ملت و مقاومت

  وی درباره موضع نخست وزیر جدید لبنان در مورد سلاح مقاومت تصریح کرد که نمی توان دولت را بدون مقاومت تشکیل داد، چرا که حزب الله عناصر اساسی در ساختار دولت است. اگر به بندهای توافق طایف و قانون اساسی لبنان نیز بازگردیم، می بینیم که ملت لبنان حق دارد از کشور و وطن خود دفاع کند و این موضوع در بیانیه وزارتی نیز وجود دارد، هر دولتی که در بیانیه وزارتی خود معادله ارتش، ملت و مقاومت را کنار بگذارد، روی موجودیت را نخواهد دید.

  شکر دشمنی با رژیم صهیونیستی بویژه در سایه اختلافات جدید در مورد منابع نفتی را ادامه دار خواند و تاکید کرد که تیم ۱۴ مارس باید این موضوع را بداند، بنابراین منافع لبنان در این است که از ثروت های خود حمایت کند و کسی که از این ثروت ها حمایت کند، قدرت مقابله با دشمن را نیز خواهد داشت و مقاومت این توان را دارد، در حالیکه ارتش و دولت قدرت این رویارویی را ندارند.

  پشت پرده ثروت حزب الله دولت رژیم صهیونیستی شکر عربستان سعودی قانون اساسی لبنان ولید جنبلاط
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها