رحیمی تاکید کرد

 • لینک کوتاه
 • کد خبر: 36721

  معاون اول رئیس جمهور هدف از چهارمین سفر هیأت دولت را پیگیری مصوبات قبلی عنوان کرد و گفت: دولت تلاش می‌کند در مدت باقی مانده سفرهای دور چهارم را تکمیل کند و از همه استان‌ها بازدید نماید.

  به گزارش پارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، محمدرضا رحیمی شامگاه پنجشنبه پس از جلسه استانی هیات دولت که در مرکز استان سمنان برگزار شد در نشست خبری به تشریح تصمیمات اتخاذ شده برای اجرای مصوبات هیات دولت در استان سمنان پرداخت.

  رحیمی ضمن قدردانی از حضور پر شور و بی نظیر مردم در استقبال از رییس جمهور خاطر نشان کرد: این استقبال بویژه در شهرستان شاهرود استقبالی به یاد ماندنی بود که مردم بزرگوار سمنان نیز آن را به نمایش گذاشتند.

  معاون اول رییس جمهور همچنین با تاکید بر اینکه باید طرح انتقال آب به استان سمنان هرچه زودتر عملیاتی شود خاطر نشان کرد: صنایع استان نیازمند آب است و هرساله این استان به سمت خشکسالی پیش می رود بنابراین دولت برای آبرسانی به سمنان مصوبه و برنامه در نظر گرفته و با جدیت آن را دنبال می کند تا مشکل کم آبی استان حل شود.

  معاون اول رییس جمهور افزود: پروژه آبرسانی به سمنان پروژه ای بسیار مهم است که دولت بودجه لازم را برای آن در نظر گرفته و پایه گذاری آن نیز انجام خواهد شد تا در سالهای آینده و دولت بعدی این طرح تکمیل شود.

  رحیمی با اشاره به اینکه دولت در سفرهای چهارم مصوبات سه سفر قبلی را بررسی و مشکلات و موانع اجرایی آن را برطرف می کند گفت: یکی دیگر از اقدامات مهم دولت در سفرهای دور چهارم برگزاری کارگروهی برای فعال نمودن ظرفیت های اصلی هر استان است که در استان سمنان بدلیل اهمیت صنعت، معدن و کشاورزی، کارگروه مربوطه به این سه بخش اختصاص یافت و مصوباتی را نیز به همراه داشت.

  وی در ادامه به ارایه گزارشی از تعداد مصوبات سه دوره سفر و میزان پیشرفت فیزیکی آنها پرداخت و برخی تصمیمات اتخاذ شده در جلسه استانی هیات دولت را بیان کرد که اهم آنها بدین شرح است:

  آخرین وضعیت پیگیری مصوبات سفرهای ریاست جمهوری به سمنان:

  *از مجموع ۷۷۶ مصوبه (در قالب ۲۲۲۳ پروژه) در سه دوره سفر، جمعاً ۲۳۷ مصوبه (۳۱%) محقق شده و ۴۶۷ مصوبه (۶۰%) در دست اجرا و ۷۱ مصوبه (۹%) در دست پیگیری می باشد و در مجموع ۹۱ درصد از مصوبات محقق یا اجرایی شده اند.

  * از مصوبات ۳ دور سفر، حدود ۱۵۰ بند از مصوبات و طرح ها به طور کامل اجرا نشده بودند که در جلسه استانی هیات دولت در سمنان، موانع و مشکلات مربوط به آنها بررسی شد و تصمیمات لازم برای اجرای کامل آنها اتخاذ شد. همچنین تصمیم گرفته شد ۳۰ میلیارد تومان علاوه بر اعتبارات و بودجه استان در سال جاری جهت تکمیل اجرای این مصوبات در اختیار استان قرار گیرد.

  مصوبات توسعه بخش معدن استان

  * اختصاص مبلغ ۲۵۰ میلیارد تومان تسهیلات با سود ۱۳% از محل تسهیلات توسعه بخش معدن برای طرحهای توسعه معدن استان در سال ۱۳۹۲.

  * اختصاص اعتبار لازم از محل حقوق دولتی در معادن برای ایجاد زیر ساخت های مورد نیاز استان (مانند راه و برق و… )

  * اختصاص اعتبار از محل کمکهای فنی و اعتباری برای اکتشاف و نوسازی معادن استان.

  * اختصاص تسهیلات لازم برای ایجاد یک واحد فرآوری کربنات سدیم در مناطق محروم استان.

  مصوبات کار گروه توسعه کشاورزی

  * اختصاص مبلغ ۵۰ میلیارد تومان تسهیلات بانکی با سود ۷% و ۲۰۰ میلیارد تومان تسهیلات با سود ۱۳% از محل تسهیلات بخش کشاورزی برای طرحهای جدید توسعه کشاورزی استان در سال ۹۲.

  * اختصاص مبلغ ۵ میلیارد تومان برای تهیه « طرح جامع توسعه پسته استان »

  * لازم به ذکر است که طی سال ۱۳۹۱ نیز مبلغ ۱۷۲ میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت از محل تسهیلات توسعه بخش کشاورزی به استان اختصاص یافته بود و استان توانسته است همه آن را جذب و رتبه دوم را در اجرای طرحهای جدید توسعه کشاورزی کسب کند.

  گزارشی از رشد اعتبارات و تسهیلات استان طی سه دوره سفر:

  * اعتبارات (عمرانی- جاری) استانی: اعتبارات استانی از مبلغ ۱۱۵ میلیارد تومان در سال ۱۳۸۳ به مبلغ ۳۲۱ میلیارد تومان در سال ۱۳۹۲ (رشدی معادل ۲۷۷ درصدی) رسیده است.

  * تسهیلات: طی سالهای ۱۳۸۴ تا ۱۳۹۱ از مبلغ ۷۲۵۵ میلیارد تومان تسهیلات بانکی ازسال ۱۳۸۴ تا سال ۱۳۹۱ برای ایجاد طرحهای اشتغالزای (کوچک و بزرگ) به بانکها معرفی شده که مبلغ ۶۷۵۲ میلیارد تومان (۹۳%) آن اختصاص یافته و منجر به ایجاد بیش از ۸۰ هزار فرصت شغلی پایدار در سطح استان گردیده و با اختصاص مبلغ ۱۴۶۰ میلیارد تومان برای ۵۴ هزار واحد مسکن مهر و سایر واحدهای مسکونی حدود ۷۷ هزار شغل موقت ایجاد شده است.

  برق حقوق خشکسالی دولت رئیس جمهور ریاست جمهوری رییس جمهور صنعت معدن محمدرضا رحیمی مشکلات

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها