چهارمین دوره سفرهای استانی

 • لینک کوتاه
 • کد خبر: 36427

  رییس جمهوری در جریان یکصدویکمین سفر از دور چهارم سفرهای استانی هیات دولت در استان سمنان در جلسه کارگروه‌های تخصصی کشاورزی و معدن این استان خاطرنشان کرد: معادن کشورمان ظرفیتی به اندازه بخش نفت و کشاورزی دارند که با فراهم کردن شرایط مناسب می‌توان به نحو بهتری از آن بهره‌برداری کرد.

  به گزارش پارس به نقل ازر ایسنا دکتر محمود احمدی نژاد که بعدازظهر پنج شنبه در جلسه کارگروههای تخصصی کشاورزی و معدن که در ساختمان استانداری استان سمنان برگزار شده بود، اظهار داشت: با توجه به محدودیتهایی که دشمنان در حوزه نفت و تجارت خارجی برایمان ایجاد کرده اند، باید سایر بخش ها را نیز فعال کنیم.

  رییس جمهوری در ادامه با اشاره به فراهم کردن شرایط مناسب تر برای بهره برداری از معادن گفت: باید از همه مردم در زمینه اکتشافات و بهره برداری معادن استفاده کنیم؛ بدین صورت که سکه و ارزی که مردم برای خود ذخیره کرده اند نقد و در حوزه معادن سرمایه گذاری کنند که این خود باعث ایجاد تولید، صنعت، خدمات و فناوری های گسترده خواهد شد.

  رییس جمهوری همچنین با بیان اینکه ایران از نظر منابع و استعدادهای طبیعی در بخشهای معدن، کشاورزی، صنایع دستی و گردشگری، دارای ذخایر ارزشمند و عظیمی است، گفت: با توجه به محدودیتهایی که دشمنان در عرصه نفت و انرژی اعمال می کنند، اگر بتوان سایر منابع موجود کشور را فعال کرد، اوضاع بسیار عالی خواهد شد.

  وی در ادامه با بیان اینکه استان سمنان از نظر سطح معادن رتبه بسیار بالایی دارد، خاطرنشان کرد: تا کنون تعداد قابل توجهی معدن در این استان بهره برداری شده اما حدود یک دهم ظرفیت این استان هم نیست.

  دکتر احمدی نژاد در پایان جلسه هم با اشاره به عملکرد بانک ها در پرداخت وام ازدواج جوانان، خواستار تسریع در پرداخت این وام به جوانان شد.

  ازدواج استان سمنان ایران دولت رییس جمهوری صنعت کشاورزی محمود احمدی نژاد معدن نفت

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها