• لینک کوتاه
 • کد خبر: 36323

  شش تن از نمایندگان مجلس از نایب رئیس دوم مجلس شورای اسلامی به دلیل اقدام وی در جلسه روز چهار شنبه مجلس در جریان سوال از وزیر صنعت و معدن به کمیسیون اصل نود شکایت کردند.

  به گزارش پارس به نقل از مهر، تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نامه ای از محمدرضا باهنر نایب رئیس دوم مجلس به خاطر اقدام دیروز وی در موضوع سوال از وزیر صنعت و معدن به کمیسیون اصل نود مجلس شکایت کردند.

  متن کامل این نامه به این شرح است:

  جناب آقای پور مختار، رئیس محترم کمیسیون اصل نود

  با سلام و احترام

  ما امضا کنندگان این نامه، نسبت به رفتار آقای مهندس باهنر رئیس وقت جلسه چهارشنبه ۹۲.۱. ۲۱ در اعمال اجتهاد در برابر نص و تباه کردن حق مجلس شکایت داریم. توضیح آنکه در جریان سئوال آقای امیر آبادی نماینده قم از وزیر محترم نصعت و معدن و تجارت در پایان گفت: من قانع نشدم ولی رای گیری نکنید.

  آقای باهنر برخلاف نص ماده ۲۱۰ که می گوید" در صورت قانع نشدن نماینده، رئیس جلسه نظر مجلس را در این مورد اخذ می کند" ادعا کرد که نظر من این است که قسمت دوم جمله آقای امیرآبادی به معنای قانع شدن است و مانع اظهار رای مجلس گردید. در حالی که آقای امیرآبادی حق تعیین تکلیف برای مجلس ندارد و آقای باهنر نیز حق ندارد به استناد موضع گیری آقای امیرآبادی که جز حقوق وی نبود پس از اعلان قانع نشدن مستند قرار دهد.

  محمودرضا شکری نماینده مردم گیلان، جواد کریمی قدوسی نماینده مردم مشهد، محمد قسیم عثمانی نماینده مردم بوکان، مسعود پزشکیان نماینده مردم تبریز، غلامعلی جعفر زاده نماینده مردم رشت و احمد توکلی نماینده مردم تهران امضاء کنندگان این نامه هستند.

  احمد توکلی صنعت و معدن قم مجلس شورای اسلامی مسعود پزشکیان معدن و تجارت نمایندگان مجلس نمایندگان مجلس شورای اسلامی نماینده مردم نماینده مردم تهران
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها