غلامعلی حدادعادل مطرح کرد:

 • لینک کوتاه
 • کد خبر: 36304

  عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر اینکه اختلاف دولت و مجلس مهم‌ترین مانع برای پیشرفت کشور است، گفت: یکی از وظایف دولت آتی و مجلس این است که میان یکدیگر اعتماد ایجاد کنند؛ چرا که وظیفه مجلس تعیین جهت حرکت دولت با استفاده از قانون گذاری است.

  به گزارش پارس به نقل از مهر در اصفهان غلامعلی حدادعادل شامگاه چهارشنبه در جمع دانشجویان دانشگاه صنعتی اصفهان با موضوع « آسیب شناسی صحیح برای گام یازدهم» اظهار داشت: ایران مدت ۲۰۰ سال از دخالت قدرت های خارجی و تصمیم گیری بیگانگان رنج می برد، به گونه ای که به تدریج نفوذ بیگانگان به حدی رسید که برای ما حکومت تعیین کرده و دولت های ما را تغییر می دادند.

  مشاور عالی مقام معظم رهبری با اشاره به وحدت رویه مردم ایران در تبعیت از امام خمینی (ره) تاکید کرد: نخستین شعار و خواسته مردم ایران استقلال بود که بزرگ ترین دستاورد ملت ایران پس از انقلاب اسلامی محسوب می شود و می توان گفت که ۲۰۰ سال تجربه تلخ تاریخی در پس این شعار قرار گرفته است.

  این کاندیدای ائتلاف پیشرفت انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به اهمیت استقلال برای هر کشوری در جهان تصریح کرد: دولت سوریه همواره تبعیت کمتری از آمریکا و اسرائیل در منطقه خاورمیانه داشته است و تنها به دلیل همین استقلال خواهی است که اکنون با نقشه استعمارگرانی همچون آمریکاو با پول کشورهای عربی تنبیه می شود.

  وی ادامه داد: امام خمینی (ره) یک روز در پاسخ به یک خبرنگار پاکستانی درباره مهم ترین دستاورد انقلاب اسلامی فرمود که" این انقلاب یک نتیجه مهم داشت و آن اینکه امروز برای ایران در تهران تصمیم گرفته می شود. " و به واقع این گوهر مختص جمهوری اسلامی است.

  حدادعادل با بیان اینکه هم اکنون نیز مقاومت ملت ایران در برابر فشارهای خارجی برای دست یابی به فناوری های هسته ای از همین استقلال ناشی می شود، تاکید کرد: لازم است ملت ایران با مقاومت، وحدت و هوشیاری این استقلال را به دنیا ثابت کند چرا که حفظ این استقلال زیربنا و منشا تمام خیر و برکات برای ما محسوب می شود.

  تغییرات ساختاری کشور باید با تامل انجام شود

  وی در ادامه در پاسخ به این پرسش که اگر شما به مقام ریاست جمهوری برسید به حیات سازمان برنامه و بودجه در قالب فعلی ادامه می دهید یا خیر، بیان داشت: تغییرات ساختاری در کشور باید با تأمل کامل انجام شود، در شرایط فعلی تمایلی به انتقاد از دولت ندارم اما یکی از بزرگ ترین مشکلات دولت تصمیم گیری های نوسانی و متناقض از یکدیگر بود.

  دولت دلایل کافی برای انحلال سازمان برنامه و بودجه نداشت

  عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به انحلال سازمان برنامه و بودجه به وسیله دولت فعلی افزود: در زمان انحلال این سازمان دلایل کافی برای آن به مجلس ارائه نشد و دولت بعدی باید با بررسی دلایل انحلال این سازمان و فواید آن تصمیم به تغییر آن و یا عدم تغییر آن بگیرد.

  نماینده تهران در مجلس در ادامه درباره تغییر مدام ورزا در دولت دهم تاکید کرد: به خوبی شاهد بودیم وزیری که احمدی ن‍ ژاد روزی در مجلس درباره فضیلت های وی سخن گفت پس از یک سال بدون کمترین توضیحی از سوی دولت برکنار شد.

  با ادغام وزارت خانه ها مخالف بودم

  حداد عادل اضافه کرد: البته من با بسیاری از کارهایی که مجلس در آن دخیل بوده نیز موافق نیستم که از جمله این موارد ادغام وزارت خانه ها است چرا که موجب تداخل وظایف و بازماندن از یک وظیفه برای ادای وظایف دیگر می شود.

  وی تصریح کرد: از دیدگاه من به جای این کار باید برخی ادارات کل و معاونین غیر ضروری در وزارت خانه ها منحل شوند چراکه ادغام وزارت خانه ها تنها سبب برکناری چند معاون وزیر می شود که به کوچک شدن دولت کمک نمی کند.

  اختلاف دولت و مجلس مهم ترین مانع برای پیشرفت کشور

  عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در پاسخ به این سوال که به کدام یک از ساختارهای کنونی کشور در عرصه های مختلف انتقاد داشته و یا قصد تغییر ساختاری آن را دارید گفت: از دیدگاه من فقدان رابطه صمیمی میان دولت و مجلس به ویژه در این ۸ سال اخیر مانعی برای درست عمل کردن و پیشرفت کشور و زحمت آفرین بوده است.

  وی ادامه داد: یکی از وظایف دولت آتی و مجلس این است که میان یکدیگر اعتماد ایجاد کنند چرا که وظیفه مجلس تعیین جهت حرکت دولت با استفاده از قانون گذاری است.

  عضو ائتلاف پیشرفت کاندیداهای ریاست جمهوری تصریح کرد: مجلس بر این باور است که که دولت به قوانین مصوب مجلس عمل نکرده و دولت معتقد است که مجلس قوانین خوبی وضع نمی کند که این موضوع سبب بدبین شدن طرفین به یکدیگر شده است.

  وی اضافه کرد: اگر قانون معیوبی هم وجود داشته باشد، عمل کردن به آن قانون از عمل نکردن به آن بهتر است بنابراین دولت نباید هر چه را که به ذهنش می رسد صحیح تلقی کند چرا که قانون زبان کشورداری است و عمل نکردن به قانون موجب به قهقرا رفتن می شود.

  تشخیص احمدی نژاد در بیمار بودن ساختار نظام بانکی صحیح بود

  حداد عادل درباره اعتراض احمدی نژاد به ساختار بانکی کشور گفت: به طور یقین ساختار نظام بانکی است باید اصلاح شود و احمدی نژاد آن را درست تشخیص داده بود اما با وجود اینکه رئیس جمهور دکتر داوودی معاون اول رئیس جمهور در آن زمان را مأمور ارزیابی نظام بانکی وارائه طرح هایی برای اصلاح کرد، تاکنون هیچ مطلبی در این زمینه به مجلس ارائه نشده است.

  اصرار بر پنج برابر کردن یارانه ها، مهم ترین اختلاف دولت و مجلس

  وی با اشاره به مبحث طرح هدفمندی یارانه ها تاکید کرد: دولت تلاش های بسیاری را برای اجرای این طرح انجام داد اما طبق مصوبه مجلس۳۰ درصد درآمد حاصل از افزایش قیمت ها، باید به تولید تعلق می گرفت که احمدی نژاد نه تنها آن را عملی نکرد بلکه اصرار به پنج برابر کردن یارانه ها داشت که یکی از مهمترین اختلافات میان دولت و مجلس را تشکیل داد.

  نماینده مردم تهران در مجلس ارتباط دولت احمدی نژاد با کشور های در حال توسعه از جمله آمریکای لاتین را مثبت ارزیابی کرد و گفت: توجه به کشور های آفریقایی و آسیا و روی گردانی از تکیه انحصاری به آمریکا و غرب از نتایج انقلاب اسلامی بوده است.

  آمریکای لاتین انقلاب انقلاب اسلامی دولت دولت و مجلس سازمان برنامه و بودجه شورای عالی انقلاب فرهنگی قانون مجمع تشخیص مصلحت نظام مشکلات

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها