• لینک کوتاه
 • کد خبر: 36282

  عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، در واکنش به تاخیر و توقف در راه اندازی راه آهن غرب کشور گفت: توقف پروژه راه آهن غرب کشور بر خلاف وعده‎های داده شده دولت بوده، که این امر نگرانی مردم استان های غربی را ایجاد کرده است.

  به گزارش پارس فتح الله حسینی، با اشاره به اهمیت راه اندازی پروژه راه آهن غرب کشور گفت: راه آهن غرب کشور از جمله پروژه هایی است که در صورت به بهره برداری رسیدن نه تنها شرق و غرب کشور به هم متصل می کند، بلکه کشورهای آسیای میانه را از طریق ریلی به عراق و سوریه متصل می کند.

  نماینده مردم قصرشیرین در مجلس شورای اسلامی، افزود: راه اندازی راه آهن غرب کشور از اسلام آباد تا قصرشیرین علاوه بر آنکه تسریع در تردد زائرین عتبات عالیات را در پی خواهد داشت، بدون تردید موجب ارتقای شاخص توسعه در استان های غربی و بهبود زندگی مردم و تسهیل در تردد و عبور و مرور نیز خواهد شد.

  وی تصریح کرد: مردم ولایتمدار وایثارگر استان کرمانشاه و بویژه ساکنان شهرستان های سرپل ذهاب، قصر شیرین و گیلانغرب، مباحث مربوط به این پروژه را به جدیت ویژه ای پیگیری و نسبت به آن حساسیت دارند.

  حسینی با اشاره به وعده های دولت برای راه اندازی راه آهن غرب کشور تا پایان سال ۹۲ گفت: براساس مصوبات هیئت دولت و قول های داده شده توسط مسئولین ذیربط، راه آهن غرب کشور تا پایان سال ۹۲ باید به مرز خسروی برسد، علی رغم اهمیت و جایگاه پروژه راه آهن غرب کشور و نقش اساسی آن در امر توسعه همه جانبه منطقه و انتظارات به حق مردم استان کرمانشاه و شهرستان های غربی آن متاسفانه ادامه عملیات اجرایی آن از ایستگاه اسلام آباد غرب به سمت خسروی متوقف گردیده است.

  این نماینده مردم در مجلس نهم، افزود: توقف پروژه راه آهن غرب کشور بر خلاف وعده های داده شده دولت بوده، چراکه تا دیروز موضوع تزریق قطره چکانی اعتبار به پروژه مورد بحث انتقاد به حق و نگرانی به جای مردم منطقه را فراهم کرده و امروز در کمال تعجب توقف یکباره عملیات اجرایی راه آهن غرب کشور در ایستگاه اسلام آباد غرب موجب شکل گیری موجی از بی اعتمادی مردم به قول و قرارهای مقامات ذیربط شده است.

  عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، تصریح کرد: جای سوال این است که علت توقف عملیات اجرایی چه بوده و چه برخوردی با مسببان آن تا به حال به عمل آمده است.

  دولت راه آهن سوریه شاخص عراق کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی نماینده مردم نماینده مردم در مجلس هیئت دولت

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها