• لینک کوتاه
 • کد خبر: 36259

  رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: آمریکا ناگزیر است دیر یا زود ایران هسته‌ای را بپذیرد و در مقابل این ملت پیشرفته، تواضع کند.

  به گزارش پارس علاءالدین بروجردی در حاشیه سفر به اردبیل در گفت وگو با خبرنگار فارس در این شهر، اظهار داشت: ما در رسیدن به ایران هسته ای با فناوری های نوین، شهدای بزرگی را تقدیم کردیم و ملت ما مصائب و مشکلات زیادی را پشت سر گذاشتند و بیش از ۱۰ سال است که آمریکا با حیله ها و نیرنگ های مختلف سعی می کند ملت ایران را از این موضوع خسته و ناتوان نشان دهد.

  وی بازنده همیشه میدان مذاکرات هسته ای را آمریکا و غرب دانست و تصریح کرد: ملت ما با استقامت و تلاش روزافزون سعی کردند هر سال جبهه های مختلفی را از این علوم و فنون فتح کنند و در مقابل ۱+۵ هر روز سخنانی را تکرار می کند که بیشتر زیبنده خود آنها است.

  بروجردی ایران را اهل مذاکره و تعامل و گفت وگو توصیف کرد و افزود: هر چند خروجی مذاکرات هر بار نشان دهنده حیله و نیرنگی جدید از سوی غرب است اما ما از این مذاکرات خسته نمی شویم و یقین داریم که سرانجام این مذاکرات، پذیرش ایران هسته ای قدرتمند از سوی غربی ها است.

  این مسئول خاطر نشان کرد: هر چند ممکن است این مذاکرات به درازا بکشد و زمان گیر باشد اما قطعاً خروجی آن به نفع جمهوری اسلامی ایران است و در نهایت حرف های ما به کرسی می نشیند.

  این نماینده مجلس اضافه کرد: ما در ادامه این مسیر باید مدبرانه عمل کنیم و دولت آینده با ولایتمداری خود و دفاع از حق و حقوق ملت، اجازه ندهد در مذاکرات هسته ای و تعامل با غرب ذره ای از اصول و آرمان ها عقب نشینی شود.

  وی بیان کرد: ما موضع و نظرمان را بارها به صورت شفاف و روشن و در قالب بسته های پیشنهادی اعلام کردیم و بر روی همین تعهدات ایستاده ایم و هرگز به دنبال ساخت سلاح هسته ای و بمب نیستیم چرا که بالاتر از تعهد، ما به فتوای دینی رهبر فرزانه خود عمل می کنیم و مخالف جدی تولید بمب هسته ای هستیم.

  بروجردی یادآور شد: همه کشورها باید به این تعهدنامه آژانس پایبند باشند و از تولید بمب هسته ای خودداری کنند چرا که ممکن است بار دیگر تورمن دیگری پیدا شود که هیروشیما و ناکازاکی را بمباران شیمیایی کرده و بحرانی را به وجود آورد.

  رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس در پایان گفت: ما به آینده جهان عاری از سلاح هسته ای خوش بین هستیم و امیدواریم همه در این مسیر گام بردارند تا مبادا خطری متوجه بشریت شود.

  ایران جمهوری اسلامی ایران جهان حقوق دولت علاءالدین بروجردی کمیسیون امنیت ملی مجلس مذاکرات هسته ای ملت ایران هسته ای
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها