• لینک کوتاه
 • کد خبر: 36257

  علیرغم تلاش‌های غرب به ویژه آمریکا برای منزوی کردن ایران، مقامات دولت هند تأکید کرده‌اند که هیچ تمایلی برای محدود کردن و یا قطع واردات نفت از ایران ندارند و به رابطه تجاری با ایران ادامه می‌دهند.

  به گزارش پارس، فارس به نقل از پایگاه اینترنتی « اکونومیک تایمز» نوشت، مقامات ارشد دولت هند اعلام کردند که این کشور تمایلی به محدود کردن یا قطع واردات نفت از ایران ندارد و روابط تجاری با تهران را تا زمانیکه حمایت های لجستیکی و معامله خوبی دریافت کند، ادامه می دهد.

  بر اساس این گزارش، تأکید « دهلی نو» بر ادامه واردات نفت از ایران در شرایطی است که واردات نفت خام ایران در نتیجه تحریم های آمریکا برای کاهش روابط با تهران کاهش یافته است.

  هند حدود ۱۲ درصد از نیاز نفتی خود را از ایران تأمین می کند. دو شرکت بیمه هند اخیراً موافقت کرده است، تسهیلات بیمه ای برای واردات نفت ایران قائل شود و به همین منظور مانع بسیار بزرگی که در مسیر واردات نفت از ایران بوده است را لغو کرده اند.

  علیرغم صلح آمیز بودن برنامه هسته ای ایران و عدم وجود هرگونه شواهد مبنی بر انحراف هسته ای ایران، آمریکا و شرکای اروپایی آن تحریم های یکجانبه ای را علیه ایران تحمیل کرده اند.

  ایران برنامه هسته ای ایران دولت نفت واردات هسته ای هند آمریکا قطع تمایلی

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها