• لینک کوتاه
 • کد خبر: 35684

  در ادامه سیاست‌های خصمانه علیه کشورمان، گروهی از قانونگذاران آمریکایی پیشنهاد فشار اقتصادی بیشتر بر ایران از طریق تدوین شدیدترین تحریم‌هایی که تاکنون علیه یک کشور اعمال شده را مطرح کردند.

  به گزارش پارس به نقل از ایسنا، شبکه خبری بلومبرگ با اشاره به این خبر گزارش داد: پیش نویس طرح ارایه شده در سنا که نسخه ای از آن را بلومبرگ مشاهده کرده است شرکت های خارجی را که با هر شرکت ایرانی تحت کنترل دولت معامله کنند، تحریم می کند. همچنین ایران را از استفاده از درآمدهای صادرات نفت برای خرید چیزی جز غذا و دارو منع می کند.

  مارک دابووتیز، عضو بنیاد دفاع از دموکراسی ها در واشنگتن که درباره ایران به قانونگذاران و دولت مشاوره می دهد، گفت: این تدابیر جدید در دست بررسی به شکلی گسترده فشار اقتصادی بر ایران را افزایش و رژیم تحریم ها را به یک محاصره بالقوه تجاری و مالی ایران نزدیک تر می کند.

  این پیش نویس که باید به تایید هر دو مجلس کنگره رسیده و توسط رییس جمهور آمریکا امضا شود دسترسی ایران به ارزهای رایج از جمله یورو را قطع و استفاده از موسسات تبادل ارز توسط ایران را محدود می کند، شرکت هایی که خدمات بیمه ای به ایران ارایه می دهند مجازات و نیز شرکت هایی که در انتقال کشتی به کشتی نفت ایران مشارکت دارند تحریم می کند و از رییس جمهور می خواهد هر ۶۰ روز یک بار گزارش دهد که ایران با تولید اورانیوم تسلیحاتی چقدر فاصله دارد و رییس جمهور باید درباره کارآمدی تحریم های آمریکا گزارش دهد.

  این طرح در حالی مطرح می شود که ایران همواره اعلام کرده که این گونه تحریم های یک جانبه و غیرقانونی هیچ تاثیری بر برنامه های این کشور نخواهد داشت.

  ارز ایران دارو دولت رییس جمهور صادرات نفت کنگره آمریکا نفت واشنگتن یورو

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها