• لینک کوتاه
 • کد خبر: 35215

  پس از ۹۰ سال شهر سالونیک یونان شاهد برگزاری اولین نماز جماعت در «مسجد جدید» این شهر بود.

  به گزارش پارس ، فارس به نقل از پایگاه خبری المنار، برای اولین بار پس از ۹۰ سال شهر « سالونیک» یونان شاهد برگزاری اولین نماز جماعت در « مسجد جدید» این شهر بود.

  این مسجد از سال ۱۹۲۳ توسط دولت یونان مسدود شده و از ساختمان آن برای برگزاری نمایشگاه ها استفاده می شد.

  منابع آگاه اعلام کردند که « بوتاریس» ، شهردار شهر سالونیک یونان و هماهنگ کننده مدارس اقلیت ها در شهر « نیکوس بابگور گیو» از یک هیئت خیریه ترک که برای بازدید از این مسجد وارد این شهر شده بودند، استقبال کرد.

  در جریان بازدید از این مسجد یکی از بازدیدکنندگان از شهردار سالونیک می خواهد که اجازه دهد، نماز ظهر را در این مسجد ادا کنند تا این اولین نمازی باشد که پس از ۹۰ سال در این مسجد خوانده می شود.

  اما کنسول ترکیه در شهر سالونیک طی اظهاراتی در این ارتباط گفت که ادای نماز در « مسجد جدید» رخ دادی تاریخی به شمار می آید که می تواند، سرآغازی بر اجازه یافتن مسلمانان جهت ادای مراسم عبادی و دینی خود در این شهر باشد.

  وی افزود: چنین رخدادی مسلمانان دیگر مناطق و کشورهای جهان را تشویق خواهد کرد تا برای بازدید از شهر سالونیک راهی یونان شوند.

  مسجد جدید در عهد عثمانی و در سال ۱۹۰۲ توسط یک معمار ایتالیایی ساخته شد و طی سال های ۱۹۲۵ تا ۱۹۶۳ از ساختمان آن به عنوان موزه استفاده شد.

  وزارت فرهنگ یونان در سال ۱۹۸۶ ساختمان این مسجد را ترمیم کرد تا شهرداری سالونیک از آن به عنوان مکانی برای برگزاری نمایشگاه ها استفاده کند.

  ترکیه دولت شهرداری کشورهای جهان مسجد مسلمانان موزه وزارت فرهنگ یونان سال
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها