• لینک کوتاه
 • کد خبر: 34846

  نمایندگان مجلس با کلیات طرحی موافقت کردند که در صورت تصویب نهایی شرکت‌های شهرکهای صنعتی به منظور فراهم نمودن امکانات واگذاری وظایف غیرحاکمیتی این شرکت‌ها، واگذاری می‌شوند.

  به گزارش پارس به نقل از فارس، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز (یکشنبه پارلمان) گزارش وضع طرح اصلاح تبصره ۵ بند الف ماده ۳ قانون اصلاح قانون اجرای سیاست های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی توسط کمیسیون ویژه حمایت از تولید و نظارت بر اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی را مورد بحث و بررسی قرار دادند و پس از سخنرانی موافقان و مخالفان رد این طرح، با اصل کلیات آن موافقت کردند.

  در این جلسه علی لاریجانی رئیس مجلس اصل این طرح را به رأی وکلای ملت گذاشت که نمایندگانی با ۱۴۶ رأی موافق، ۵۵ رأی مخالف و ۲۴ رای ممتنع، کلیات این طرح را به تصویب رساندند که بدین ترتیب این طرح توسط رئیس مجلس برای بررسی جزئیات به کمیسیون مربوطه مجدداً ارجاع شد تا اگر نمایندگان پیشنهادی داشتند، پیشنهاداتشان را ارائه دهند تا در کمیسیون مورد رسیدگی قرار گیرد.

  در صورت تصویب نهایی طرح مذکور، به منظور فراهم نمودن امکانات واگذاری وظایف غیرحاکمیتی شهرک های صنعتی شرکت های استانی تابعه آن، هرگونه فعالیت غیرحاکمیتی قابل واگذاری آنها با تشخیص کارگروه مشترک معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی ریاست جمهوری، وزارتخانه های امور اقتصادی و دارایی و صنعت، معدن و تجارت و تصویب هیئت وزیران واگذار می شود.

  اصل ۴۴ امور اقتصادی و دارایی جلسه علنی حمایت از تولید رئیس مجلس ریاست جمهوری سرمایه صنعت معدن و تجارت قانون اساسی نمایندگان مجلس شورای اسلامی

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها