• لینک کوتاه
 • کد خبر: 34774

  رئیس مجمع نمایندگان استان اردبیل گفت: مردم آذربایجان علاقه‌مند برای پیوستن به ایران هستند.

  به گزارش پارس به نقل از فارس، کمال الدین پیرموذن صبح امروز در اولین جلسه شورای اداری استان اردبیل در مجتمع فرهنگی – هنری فدک این شهر اظهار داشت: بیشترین مشکلات امروز مردم ناشی از برخی بی تدبیر ی ها در حوزه اقتصادی است که دولت آینده امیدواری بسیاری را باید ایجاد کند تا با رهایی از اقتصاد خام فروشی نفت به سمت اقتصاد کار آمد، تولید محور و پویا حرکت کند.

  وی با اشاره به اظهارات سخیف دولتمردان آذربایجان با همراهی مثلث شوم استعمار، استثمار و استکبار خاطرنشان کرد: امروز آمریکا و رژیم صهیونیستی منفور و عاملان فرقه وهابیت در آذربایجان چنان رخنه کرده اند که دولتمردان آذربایجان با همراهی گروهک وطن فروش و تجزیه طلب جبهه آزادی ملی آذربایجان سخنانی را به زبان می آورند که با هیچ منطق و حکم عقلانی سازگار نیست.

  نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: امت شیعی و مسلمان آذربایجان هرگز اجازه نمی دهد مردم شریف این سرزمین لباس ذلت به تن کند.

  پیرموذن نقش آذربایجان را در طول تاریخ بی بدیل توصیف کرد و گفت: ملت آذربایجان با حماسه آفرینی در پیروزی انقلاب و جنگ تحمیلی همیشه پشتیبان نظام اسلامی بوده و هرگز در برابر خوش رقصی های همسایگان نخواسته اند حرکتی تحریک آمیز انجام دهند، در حالی که عده ای در آن سوی مرزها به نام جبهه آزادی آذربایجان و به راه انداختن رقص و موسیقی به مقدسات اسلام اهانت کرده و دم از پیوستن بخش هایی از کشورمان به جمهوری آذربایجان بزنند که بسیار خنده دار به نظر می رسد.

  این مسئول با انتقاد از زندانی کردن روحانی مدافع شیعی در آن کشور عنوان کرد: ضرورت دارد رفراندوم الحاق کشور آذربایجان به جمهوری اسلامی ایران و بسیاری از شهرهای قفقاز برگزار شود، چرا که قطعاً علاقمندی مردم آن خطه برای پیوستن به سرزمین ما مشهود و معلوم است.

  رئیس مجمع نمایندگان استان با اشاره به افتخارات آذربایجان در طول تاریخ و تحویل بزرگان متعدد به کشورمان از این سرزمین دلاور خیز بیان داشت: ما امروز به بزرگان و مفاخر خود که نام و آوازه ای جهانی پیدا کرده اند، افتخار می کنیم.

  پیرموذن افزود: استان اردبیل در چشم انداز ۲۰ ساله نظام با تلاش مسئولان در ردیف ۱۰ استان برتر کشور قرار می گیرد که انتظار می رود با همت مسئولان استانی و نمایندگان استان این آرزو در چشم انداز ۲۰ ساله به ثمر بنشیند.

  وی تهیه طرح آمایش صنعتی و معدنی استان اردبیل و ضرورت عملیاتی کردن آن را خاطرنشان کرد و گفت: ما تنها با تکیه بر تولید داخلی و توانمندی های خود می توانیم استکبار را به زانو در آوریم و با قدرت و سرمایه معنوی، فرهنگی، تمدنی و علمی بهتر از گذشته می توانیم قله های عظیم و رفیع پیشرفت را تسخیر کنیم.

  این نماینده مجلس مشارکت حداکثری مردم در سال آینده و انتخاب اصلح ترین کاندیدا را یادآور شد و ادامه داد: قطعاً مردم ایران در سال ۹۲ با روحیه مقاومت حماسه سازی خواهند کرد.

  به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، پیرموذن در پایان سخنان خود با انتقاد از خام فروشی نفت در سال های اخیر تصریح کرد: دولت آینده باید برای فروش فرآوری محصولات نفتی به ویژه پتروشیمی و مشتقات آن فکری اساسی داشته باشد.

  آمریکا و رژیم صهیونیستی استان اردبیل اقتصاد ایران پتروشیمی جمهوری اسلامی ایران دولت مجلس شورای اسلامی مسلمان موسیقی
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها