نماینده پارلمان لبنان:

 • لینک کوتاه
 • کد خبر: 34318

  نماینده پارلمان لبنان گفت که آمریکا و عربستان سعودی شرط کرده‌اند که حزب‌الله را از دولت لبنان دور کنند.

  به گزارش پارس به نقل از فارس، « فادی الاعور» عضو فراکسیون تغییر و اصلاح در پارلمان لبنان در گفت وگو با خبرگزاری الشرق الجدید تاکید کرد که روند بررسی اسامی نامزدهای احتمالی نخست وزیری تا فردا به صورت نهایی انجام خواهد شد.

  وی با اشاره به اسامی مختلفی که برای این منصب انتخاب شده، مانند خالد قبانی وزیر سابق و تمام سلام نماینده سابق پارلمان و نجیب میقاتی نخست وزیر پیشبرد امور گفت که جریان آزاد ملی هیچ نامزدی را برای رسیدن به این منصب معرفی نکرده است.

  الاعور در مورد تشویق های دولت عربستان سعودی در مورد تشکیل دولت بی طرف در لبنان که با هماهنگی های سعد حریری صورت گرفته است، گفت: نمی توان این نوع دولت ها را در لبنان اجرایی کرد، ما نیاز به دولتی سیاسی داریم، چرا که آمریکا و عربستان سعودی شرط کرده اند که حزب الله لبنان را از دولت دور کنند.

  وی با اشاره به اهمیت نماینده داشتن حزب الله در هر دولت آینده تاکید کرد: ما نمی توانیم در این راستا حرکت کنیم.

  نماینده پارلمان لبنان در مورد امتناع میشل سلیمان از امضای قانون مذهبی و اصرار در برگزاری انتخابات در موعد مقرر خود گفت که شکی نیست که سلیمان به عنوان طرفی از این موضوع است، هر تصمیمی که در این زمینه اتخاذ شده، باید با توافق بین همه گروه ها در مورد مسایل مختلف است تا کشور از این بحران خارج شود.

  وی در مورد توافق بر سر قانون انتخابات در لبنان گفت که هنوز چنین توافقی به دست نیامده است.

  انتخابات حزب الله دولت سعد حریری عربستان عربستان سعودی قانون لبنان نماینده پارلمان

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها