در دیدار نوری مالکی با وزیر اطلاعات کشورمان مطرح شد

 • لینک کوتاه
 • کد خبر: 34294

  نخست وزیر عراق دیشب در دیدار وزیر اطلاعات کشورمان در بغداد از اخراج همه اعضای گروهک تروریستی منافقین از خاک عراق در آینده نزدیک خبر داد.

  به گزارش پارس به نقل از مهر؛ نوری مالکی در دیدار حجت السلام والمسلمین حیدر مصلحی با تاکید بر این مطلب گفت: دولت به دنبال راهکاری برای اخراج کامل اعضای این گروهک تروریستی در زمانی نزدیک است زیرا این گروهک اکنون به نگرانی داخلی و منطقه ای تبدیل شده است.

  وی با اشاره به مسائل موجود در منطقه گفت: موضع ایران و عراق در قبال سوریه، موضعی کاملا یکسان است و معتقدیم که بحران سوریه تنها راه حل سیاسی دارد و سرنوشت این کشور باید بدست مردم سوریه تعیین شود.

  نوری مالکی در این دیدار از وزیر اطلاعات کشورمان خواست برای کمک به ایجاد امنیت پایدار و ارتقای آن در عراق، همکاری های دوجانبه گسترش یابد.

  حجت السلام والمسلمین مصلحی نیز در این دیدار با اعلام آمادگی درخصوص کمک به ثبات و امنیت در عراق گفت: جمهوری اسلامی ایران تجارب خود را به صورت تخصصی به دولت عراق منتقل خواهد کرد.

  وزیر اطلاعات کشورمان افزود: قدرت گرفتن دولت مسلمان و شیعی عراق در کنار سایر کشورهای شیعی منطقه باعث نفوذ و گسترش قدرت تشیع در منطقه و جهان شده است.

  ایران و عراق بحران سوریه جمهوری اسلامی ایران جهان حیدر مصلحی خاک دولت سوریه عراق مسلمان

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها