• لینک کوتاه
 • کد خبر: 34206

  رئیس جمهوری میانمار از مردم این کشور از جمله راهبه‌ها خواست به دولت برای پیشبرد صلح و ثبات، اجرای قانون و برقراری دموکراسی در این کشور کمک کنند.

  به گزارش پارس به نقل از ایسنا  تین سین، رئیس جمهوری میانمار در سخنرانی ماهانه رادیویی خود در بحبوحه آشوب ها در این کشور گفت، وی قاطعانه به استفاده از قدرتی که قانون اساسی و قوانین موجود به او اعطا کرده اند برای حفاظت و دفاع از زندگی، آزادی و اموال همه شهروندان میانمار متعهد است.

  وی گفت: برخی از شهروندان ما به جای حل مشکلات به خشونت و استفاده از ابزارهای غیر قانونی از قبیل اقدامات تروریستی، قتل و آشوب متوسل می شوند. چنین اقداماتی وجهه کشور را در جامعه بین الملل خدشه دار کرده است.

  این مقام خاطر نشان کرد: هر زمان که چنین مشکلاتی رخ می دهد ما قادر نیستیم آن ها را در داخل حل کنیم و سپس این مشکلات به مشکلات منطقه ای یا بین المللی تبدیل خواهند شد.

  رئیس جمهور میانمار هشدار داد: این موضوع به شدت به وجهه کشور آسیب می زند و فرصت های پیشرفت را از بین می برد.

  وی افزود: اگر دموکراسی نوپای ما با طوفان سیاسی خشونت آمیز مواجه شود این موضوع مانع پیشرفت دمکراتیک ما می شود.

  به گزارش خبرگزاری شینهوا، تین سین همچنین بر اهمیت نقش نیروهای مسلح در روند تغییرات دمکراتیک با همکاری مردم تأکید کرد و گفت: نیروهای مسلح از قدرت خود بر اساس قانون اساسی برای کمک به ما استفاده خواهند کرد.

  درگیری های قومی به چالشی برای رئیس جمهوری میانمار تبدیل شده است که هم اکنون به دنبال جلب حمایت های بین المللی است و به تلاش ها برای اصلاحات ادامه می دهد.

  جامعه خشونت دموکراسی دولت رئیس جمهور قانون قانون اساسی قتل مشکلات نیروهای مسلح

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها