• لینک کوتاه
 • کد خبر: 34176

  مخالفان دولت جمهوری آفریقای مرکزی اعلام کردند، در دولت موقتی که توسط رئیس جمهوری خودخوانده این کشور تشکیل شده حضور نخواهند داشت چرا که این دولت مملو از طرفداران شورشی شده است.

  به گزارش پارس به نقل از خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) ، به نقل از خبرگزاری رویترز، پس از آنکه مبارزان ائتلاف شورشیان سلکا در ۲۴ مارس به بانگوئی، پایتخت جمهوری آفریقای مرکزی حمله کرده و فرانسوا بوزیزه، رئیس جمهوری این کشور را سرنگون کردند، این اقدام گذار برنامه ریزی شده به حکومت غیر نظامی در این کشور را پیچیده خواهد کرد.

  یکی از سخنگویان ۹ حزب مخالف مهم جمهوری آفریقای مرکزی گفت: ما در این دولت جدید شرکت نمی کنیم چرا که نمی توانیم مساله تفویض ۱۶ سمت را به متحدان سلکا که به فعالان جامعه مدنی تبدیل شده اند، بپذیریم.

  مایکل دیوتودیا، رهبر جدید جمهوری آفریقای مرکزی یکشنبه شب کابینه وزرا را معرفی کرد که شامل هشت پست برای مخالفان، ۱۶ پست برای اعضای جامعه مدنی و ۱۰ پست برای ائتلاف شورشیان سلکا می شد.

  این سخنگوی احزاب مخالف گفت: این تصمیم مخالفان در خصوص به تعلیق درآوردن مشارکتشان در این دولت موقت تاثیری بر اقدامات نیکولاس تیانگایه، نخست وزیر این کشور که تحت معاهده صلح ژانویه میان بوزیزه و سلکا به این سمت منصوب شد، نمی گذارند.

  رهبران منطقه ای و غربی این کودتای شورشیان را محکوم کرده اند.

  پایتخت جامعه دانشجویان ایران دولت کشور مرکزی تهدید اپوزیسیون جمهوری آفریقای

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها