• لینک کوتاه
 • کد خبر: 33980

  به دنبال سفر رهبران حماس به مصر و مذاکرات آنها با مقام‌های امنیتی مصر، منابع خبری از اعزام یک هیات بلند پایه رژیم صهیونیستی به قاهره خبر دادند.

  به گزارش پارس به نقل از خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) ، اسماعیل هنیه، نخست وزیر دولت حماس که به مصر سفر کرده است با رئیس سازمان اطلاعات این کشور دیدار و چندین پرونده مهم و در راس آنها مساله آشتی ملی را مورد بحث و بررسی قرار دادند و بر اجرای توافقنامه های امضا شده در نشست های گذشته قاهره و ازسرگیری تلاش ها برای تحقق آشتی ملی فلسطین تاکید کردند.

  بنا بر گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، اسماعیل هنیه و رافت شحاته، رئیس سازمان اطلاعات مصر در این دیدار موضوع پایبندی رژیم صهیونیستی به توافقنامه آرام سازی اوضاع و ضرورت اجرای تمامی بندهای آن را مورد بحث و گفتگو قرار دادند.

  وزیر اطلاعات مصر نیز بر پیگیری مدام این مساله و تلاش برای بهبود اوضاع در باریکه غزه تاکید کرد.

  بنا بر اعلام منابع خبری مصر، همزمان با سفر هنیه به مصر، خالد مشعل، رئیس دفتر سیاسی حماس نیز به قاهره وارد شده و علاوه بر دیدار با مقام های مصری با اسماعیل هنیه نیز دیدار کرد.

  در همین حال یک منبع دیپلماتیک مصری که خواست نامش فاش نشود اعلام کرد، یک هیات بلند پایه اسرائیلی همزمان با ورود رهبران حماس به قاهره، به مصر سفر کرده و با مقام های امنیتی این کشور دیدار کرده است.

  اسماعیل هنیه حماس خالد مشعل دانشجویان ایران دولت رژیم صهیونیستی غزه فلسطین مصر آشتی
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها