به گزارش پارس به نقل از ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین دکتر "قمی"، در جمع بانوان فعال اجتماعی در شهرستان رباط کریم، با تبریک فرا رسیدن دهه مبارک فجر، با اشاره به توجه خداوند به زن در جامعه، ادامه داد: در قرآن مجید خداوند وقتی می خواهد به پیامبر(ص) بشارت فرزند دختر بدهد، سوره کوثر را نازل می کند اما زمانی که بشارت فرزند پسر را به حضرت زکریا می‌دهد، سخن از غلام است.

 

حجت الاسلام دکتر قمی گفت: قرآن می گوید انسانها همه برابرند اما سه معیار برای برتری انسان می داند و آن علم و آگاهی، خودسازی و جامعه‌سازی است.

 

عضو مجلس خبرگان رهبری افزود: انسانی که علم و آگاهی دارد و خود و جامعه را ساخته، نسبت به بقیه انسانها برتری دارد.

 

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تصریح کرد: پیش از پیروزی انقلاب اسلامی 31 درصد دختران ما می‌توانستند به مدرسه بروند اما امروز این میزان به 90 درصد رسیده است.

 

حجت الاسلام و المسلمین دکتر قمی تاکید کرد: امروز حدود 62 درصد دانشجویان ما در دانشگاه‌ها خانم هستند و 30 درصد اساتید و اعضای هیات علمی، خانم هستند که این نسبت در آلمان 17 درصد است.

 

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه بانوان علاوه بر حضور در عرصه‌های علمی، پیشرفت‌های هسته‌ای و سلول‌های بنیادی در عرصه‌های نظامی نیز حضور دارند، گفت: بسیاری از این بانوان در شوراهای شهر و محله و هیات دولت حضور جدی دارند.

 

حجت الاسلام و المسلمین دکتر قمی با اشاره به نقش بانوان در خانواده تاکید کرد: اگر مادری در خانواده‌ای که ستون تربیتی خانواده است انسانی بصیر باشد بچه‌ها را به همین شکل تربیت می‌کند. در روایات آمده است که هم امام حسن(ع)، هم امام حسین(ع) و هم حضرت زینب(س) از دینداری و شب زنده‌داری‌های مادرشان برای عبادت با خدا نقل می کنند.

 

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: آنچه در این زمانه به آن نیاز داریم این است که کانون خانواده را گرم نگهداریم.

 

وی افزود: نظریه جنگ تمدن‌ها توسط هانتینگتون مطرح شد و وی در این نظریه معتقد بود، تمدن آمریکایی بالاترین تمدن است. اما اخیرا به اقرار خودش این سخن اشتباه است چون نشانه‌های زوال خانواده در آمریکا را می بینیم.

 

حجت الاسلام و المسلمین دکتر قمی گفت: امروز در جامعه ما بانوانی فرهیخته داریم به ویژه مادران، همسران و دختران شهداء که بار اصلی این مسئولیت را به دوش دارند.

 

وی افزود: امروز دختران ما برای جامعه بشریت الگو ارایه داده‌اند و می گویند یک زن علاوه بر درک شرایط زمان می تواند متدین باشد.

 

حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر قمی اظهار داشت: لازم نیست بانوان برای خانواده خود را فدا کنند بلکه می توانند علاوه بر اینکه مادر خوبی باشند حضور جدی در عرصه‌های مختلف داشته باشند و به تعبیر مقام معظم رهبری؛ زن امروز واقعا مظلوم است و ما از دنیای معاصر که چرا این‌قدر به زن ظلم می کند، طلبکاریم.

 

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود:‌ دختران ما نشان دادند که حاضر نیستند ساخته تاریخ باشند آنها می‌خواهند سازنده تاریخ باشند.

 

حجت الاسلام و المسلمین دکتر قمی با بیان اینکه امروز زن ایرانی در دنیا افتخار دارد‌، تصریح کرد: زنان ایرانی امروز در بسیاری از کشورهای دنیا حتی در نحوه حجاب الگو هستند.

 

وی با بیان خاطره‌ای اظهار داشت: دو فرزند مادرم شهید شدند و دو فرزند دیگر مجروح در منزل بستری بودند، برادر دیگرم آمد، تا اجازه جبهه از پدرم بگیرد.

پدرم گفت؛ از مادرت بپرس. کنجکاو بودم مادرم چه می گوید، مادرم گفت کی می‌روی تا وسایلت را آماده کنم و درنگ نکرد. این مادران اسطوره‌اند و ما از این مادران در جامعه زیاد داریم. شهداء شمع فروزان و مسیر راهنما هستند.

 

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین دکتر قمی با اشاره به نزدیک شدن دو انتخابات مهم مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری، گفت: از بعد انقلاب تاکنون، 60 درصد افرادی که در انتخابات شرکت کرد‌ه‌اند خانم‌ها بوده‌اند و این نسبت در مورد دانشجویان خانم در دانشگاه‌ها 61 درصد و میزان حضور بانوان در راهپیمایی اربعین نیز 62 درصد عنوان شده است.

 

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به اینکه حضور بانوان در عرصه‌های اجتماعی نیاز جامعه است، گفت: حضور بانوان در عرصه‌های اجتماعی نشان می دهد که دیانت را در کنار معاصر بودن حفظ کرده‌اند و انتخابات پیش رو نیازمند حضور بانوان است.

 

وی ادامه داد: مجلس خبرگان از جمله انتخاباتی است که جدیت بانوان را در کنار سایر اقشار می طلبد، چون موضوع آن تعیین رهبر است و رهبر انقلاب فرمان قطار جامعه و جهت‌گیری کلی جامعه را به عهده دارند.

 

حجت الاسلام والمسلمین دکتر قمی در پایان گفت:‌ مجلس خبرگان در شرایط حساس مصوباتی حیاتی برای جامعه دارد و مجلس لحظه‌ها است.