• لینک کوتاه
 • کد خبر: 33827

  یک روز پس از آنکه دادگاه پاکستان طی حکمی «پرویز مشرف» ، رئیس‌جمهوری سابق این کشور را از ترک این کشور منع کرد، دولت پاکستان نیز وی را ممنوع الخروج کرد.

  به گزارش پارس به نقل از گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از روزنامه « الدستور» ، وزارت کشور پاکستان روز شنبه (۳۰ مارس) با صدور دستوری به آژانس تحقیقات فدرال که در زمینه مسائل مربوط به امور مهاجرت در فرودگاه ها فعالیت می کند، خواست نام پرویز مشرف را در فهرست کنترل خروج اتباع این کشور قرار دهند.

  دادگاه عالی ایالت سند شهر کراچی نیز روز جمعه به پرویز مشرف اعلام کرد که وی بدون اذن این دادگاه مجاز نیست کشور را ترک کند.

  دادگاه کراچی همچنین به دنبال درخواست وکلای مشرف با این استدلال که وی در حال فعالیت در عرصه انتخاباتی است، وثیقه حاکم نظامی سابق این کشور را تمدید کرد.

  پرویز مشرف پس از بیش از چهار سال تبعید به کشورش بازگشت و با اتهاماتی از جمله ضعف دولتش در تامین امنیت « بی نظیر بوتو» ، نخست وزیر سابق پاکستان مواجه است. بوتو در یک حمله انتحاری در سال ۲۰۰۷ کشته شد.

  مشرف که در حال حاضر رهبری حزب سیاسی « مسلم لیگ» پاکستان را بر عهده دارد در رقابت های انتخاباتی یازدهم ماه مه شرکت خواهد کرد.

  بی نظیر بوتو پاکستان پرویز مشرف تامین امنیت دولت رقابت فرودگاه مهاجرت وزارت کشور کشور
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها