• لینک کوتاه
 • کد خبر: 33809

  صدها بازدیدکننده برج ایفل پس از یک تماس تلفنی مبنی بر بمب‌گذاری مجبور شدند سریعا برج را تخلیه کنند.

  به گزارش پارس به نقل از گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از الجزیره؛ پلیس فرانسه اعلام کرد که برج ایفل پس از یک تماس تلفنی مبنی بر بمب گذاری در این اثر تاریخی تخلیه شد. منابع پلیس اعلام کردند که پس از تماس تلفنی فرد ناشناس و تاکید وی برای حمله به برج در ساعت ۹: ۳۰ شب نزدیک به ۱۴۰۰ بازدیدکننده به سرعت از برج خارج شدند. با این وجود پلیس پس از بازرسی برج با مورد مشکوکی مواجه نشد.

  فرانسه پس از مداخله نظامی در مالی با نگرانی نسبت به انجام عملیات های تلافی جویانه شبه نظامیان تمهیدات امنیتی در شهر های مختلف پاریس را به شدت افزایش داده است. نیروهای پلیس با حضور در ایستگاه های مترو، اطراف مراکز توریستی و ساختمان های دولتی خود را برای مواجهه با هرنوع اقدام پیش بینی نشده ای آماده کرده است.

  فرانسه در ۱۱ ژانویه به بهانه مبارزه با تروریسم اقدام به حمله نظامی در مالی کرد و با اعزام صدها نیروی نظامی فرانسوی مدعی شد که سعی در مبارزه با شبه نظامیان این کشور دارد.

  از سوی مقابل نیز شبه نظامیان مالی بارها تاکید کرده اند که قلب پاریس را هدف قرار داده و دولت فرانسه باید آماده رویارویی با هر نوع اقدام تلافی جویانه ای از سوی آنها باشد. شبه نظامیان حتی اعلام کرده اند که حملات تلافی جویانه آنها به مالی و فرانسه محدود نشده و سراسر اروپا از خطر حملات آنها در امان نخواهد بود.

  پس از حمله نظامی فرانسه به مالی بسیاری از نهادهای بین المللی نسبت به نقض حقوق بشر در شمال این کشور انتقاد کردند که منجر به آواره شدن هزاران نفر از مردم این منطقه به کشورهای همسایه شد.

  برج دولت فرانسه قلب مبارزه با تروریسم مترو نقض حقوق بشر بمب گذاری تخلیه
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها