• لینک کوتاه
 • کد خبر: 33732

  عضو شورای مرکزی جبهه پایداری از دیدار با نامزد نهایی جبهه پایداری بعد از جلسه ۱۴ فروردین با آیت‌الله مصباح خبر داد و گفت: پس از گرفتن نظر فقهای جبهه، کاندیدای قطعی را اعلام می‌کنیم.

  به گزارش پارس ، مجید متقی فر عضو شورای مرکزی جبهه پایداری در گفت وگو با فارس، با بیان اینکه احتمالا در جلسه ۱۴ فروردین با آیت الله مصباح بحث کاندیداهای این جبهه نیز مطرح شود اظهار داشت: بحث انتخابات در حال حاضر مهمترین بحث روز است و مقام معظم رهبری نیز در سخنرانی های خود همواره به این مسئله توجه دارند از این رو پس از صحبت های نوروزی رهبر فرزانه انقلاب در حرم رضوی ما یقین پیدا کردیم راهی که جبهه پایداری تا کنون آمده درست بوده است.

  متقی فر با اشاره به تأکید رهبر معظم انقلاب در انتخاب اصلح به رویکرد جبهه پایداری مبنی بر پافشاری و اصرار برای روی کار آمدن گزینه اصلح در حالیکه سایر گروه ها و ائتلاف ها بر صالح مقبول تأکید داشته اند تصریح کرد: متأسفانه پیش از این به جبهه پایداری به دلیل مطرح کردن برخی از مواضع حمله می کردند و کار از انتقاد گذشته بود و برخی مدعی بودند که گزینه اصلح گیرمان نمی آید اما دیدیم که رهبری بر این موضع تأکید کردند.

  عضو شورای مرکزی جبهه پایداری با اشاره به انتقاد رهبر معظم انقلاب از تکنوکرات ها ادامه داد: برخی از کاندیداهای ریاست جمهوری در حال حاضر تکنوکرات هستند و با تهیه پاورپوینت هایی در صدد عدم انتقاد به هاشمی برآمده اند در حالی که تکنوکرات به معنای حکومت هاشمی است.

  وی با بیان اینکه اگر با صحبت های اخیر رهبری متدینانه و شرعی برخورد شود به این نتیجه می رسیم که از مدلهای فعلی نمی توان به گزینه اصلح رسید، افزود: گزینه اصلح چنانچه از جبهه پایداری نیز نباشد ما آن را تأیید خواهیم کرد و اصلح از طریق شاخص هایی که رهبر انقلاب تعیین کرده اند به دست می آید.

  متقی فر در پاسخ به این سؤال که آیا برای گزینه های جبهه پایداری پس از صحبت های رهبری اتمام حجت برای کاندیداتوری صورت گرفته یا خیر گفت: این امر ممکن است؛ مشکل افرادی همچون جلیلی و لنکرانی این است که هیچگاه نمی آیند بگویند ما اصلح هستیم اما صحبت های نوروزی رهبر معظم انقلاب دست ما را کاملاً باز کرد و آنچه که ما در صدد آن بودیم حضرت آقا فرمودند و تأکید کردند رویکرد این دولت منهای ضعف های آن باید دنبال شود و این همان موضع جبهه پایداری است که بر تفکیک نقاط مثبت و منفی دولت فعلی تأکید داشت.

  این فعال سیاسی اصولگرا محور اصلی دیدار با آیت الله مصباح را فرمایشات اخیر رهبری و مسائل انتخابات دانست و درباره دیدار با نامزد نهایی این جبهه پس از فرمایشات نوروزی رهبر معظم انقلاب گفت که حتماً انشاءالله با آنها دیدار خواهیم داشت.

  **پس از گرفتن نظر فقها کاندیدای قطعی جبهه پایداری را اعلام خواهیم کرد

  وی ضمن اشاره به دیدار با آیت الله مصباح و با بیان اینکه پس از گرفتن نظر فقها کاندیدای قطعی جبهه را اعلام خواهیم کرد، متذکر شد: ما باید آخرین نظر فقها را دریافت کنیم و امروز برای ما بیشتر از همیشه ثابت شده فقهای جبهه پایداری نزدیک ترین نگاه را به مواضع رهبر معظم انقلاب دارند.

  وی ضمن دعوت از همه گروه های سیاسی برای مداقه در فرمایشات رهبر معظم انقلاب در حرم رضوی و قرار دادن آن به عنوان ملاک عمل تصریح کرد: اگر همه سیاسیون ملتزم به توصیه های نوروزی رهبری باشند ما دیگر شاهد بداخلاقی های سیاسی نخواهیم بود.

  متقی فر با تأکید بر اینکه توصیه های نوروزی رهبر معظم انقلاب بسیار کلیدی و راهگشا بود، اظهار داشت: اگر کسی بخواهد از این توصیه ها به صورت گزینشی استفاده کند ولایت مداریش زیر سؤال خواهد بود.

  متقی فر اولویت اول جبهه پایداری را برای عملیاتی کردن حماسه سیاسی حضور پرشور مردم در انتخابات دانست و خاطرنشان کرد: مشارکت عمومی برای نظام جدای از اینکه گزینه پایداری باشد یا سایر احزاب و گروه ها بسیار مهم است و این امر برای ما از گزینه انتخاباتی مان نیز مهم تر است.

  عضو شورای مرکزی جبهه پایداری برنامه دیگر جبهه پایداری را عدم بداخلاقی سیاسی و حرکت تقوامدارانه در جریان انتخابات عنوان کرد و یادآور شد: افراد در جریان انتخابات نباید به کسی توهین کرده و اخبار کذب و شایعات را منتشر کنند و باید در چارچوب تبیین شده از سوی رهبری حرکت کنیم از این رو رقبا باید برنامه ها و مبانی فکری یکدیگر را نقد کنند.

  **هیچکس نمی تواند سبد رأی خود را با بداخلاقی انتخاباتی پر کند

  وی گفت: نقد مبانی فکری غیر از تاخت و تاز به اشخاص است و این امر شرعی و عقلانی نیست و مردم و رهبری آن را نمی پسندند چرا که با تخریب دیگران هیچکس نمی تواند سبد رأی خود را پر کند و مردم هم نشان داده اند به این نوع برخوردهای مخرب اقبالی ندارند.

  متقی فر با اشاره به لزوم برخورداری از تفکر تیمی برای اداره کشور و تأکیدات رهبر معظم انقلاب بر توجه به خرد جمعی تصریح کرد: ما در جهان موقعیتی داریم که فقط با روحیه تحول گرا و انقلابی می توانیم پیش برنده باشیم و در غیر این صورت یک رویکرد ارتجاعی اتفاق می افتد که ما را به پیش از سال ۸۴ و سیاست های نخ نما و ناکارآمد و سیاست تساهل و تسامح باز می گرداند.

  وی تأکید کرد: ما معتقدیم با حفظ شعارهای سوم تیر و حفظ گفتمان امام و رهبری از همه انسدادها و گردنه های خطرناک و تحریم ها عبور خواهیم کرد چرا که مشکلات نظام به شرط شناسایی ظرفیت های بسیار عظیم آن در درون کشور قابل حل است و برای این کار نباید ظرفیت ها را با دیدگاه های خطرناک و غربگرایانه و وارداتی محدود کرد.

  امام و رهبری جبهه پایداری جهان حرم رضوی حماسه سیاسی دولت رهبر فرزانه انقلاب رهبر معظم انقلاب گروه های سیاسی مقام معظم رهبری

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها