• لینک کوتاه
 • کد خبر: 33700

  عضو کمیسیون سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه از مسیر ارتباط با آمریکا چیزی عاید ما نمی‌شود، گفت: ما تاکنون خیری از آمریکا ندیده‌ایم، جز یک سیاهه بلند از تحریم‌ها، از جنگ و از ایجاد محرومیت‌های اقتصادی و سیاسی.

  به گزارش پارس ، جواد جهانگیرزاده نماینده مردم ارومیه و عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در آغاز سال جدید در مشهد مقدس درباره پیغام های مکرر آمریکایی ها برای مذاکره مستقیم با ایران درباره مسائل هسته ای، اظهار داشت: بعد از فوت امام خمینی (ره) زمانی که عطاءالله مهاجرانی در کشور به عنوان معاون رئیس جمهور موضوع ارتباط با آمریکا و مذاکره مستقیم را پیش کشید و گفت که طبیعی است از فاصله ها هیچ اتفاقی حاصل نمی شود و ما می توانیم با مذاکره مستقیم نگاه و دیدگاه خودمان را مطرح کنیم، همان زمان هم شاهد بودیم رهبر انقلاب فرمودند کسانی که موضوع مذاکره مستقیم با آمریکا را بیان می کنند، یا مرعوب دشمنند یا عامل او هستند.

  وی افزود: بعدها که باز در مقاطع مختلف، موضوع ارتباط با آمریکا در زمان دولت اصلاحات، سازندگی و دولت احمدی نژاد مطرح شد، دیدیم که مقام معظم رهبری در هر زمانی با ادله و استنادات کافی نسبت به امر مذاکره با آمریکا، واکنش منفی نشان دادند.

  این عضو هیئت رئیسه مجلس در ادامه یادآور شد: یک بخش از تحلیل و استدلال ایشان به رفتارهای خود آمریکا با سایر کشورها برمی گردد، چرا که ایشان معتقدند هیچ کشوری از مسیر ارتباط با آمریکا سودی ندیده است، در دو سال اخیر شاهد سقوط پی در پی حاکمان منطقه که با آمریکا ارتباط داشتند، بودیم، این موضوع، نشان می دهد که این استدلال رهبر انقلاب یک پیش گویی نبود، بلکه یک پیش بینی مبتنی بر رفتار آمریکایی ها بود که آنان همیشه بر اساس منافع خودشان تصمیم گیری می کنند و هر کجا منافعشان اقتضاء می کند از کسی حمایت می کنند و هر کجا لازم باشد از او روی برمی گردانند و حتی در مقاطعی با موج های مخالفت عمومی همراه می شوند و به سرعت پشت افراد وابسته به خودشان را خالی می کنند.

  وی با تأکید بر اینکه این موضوع بسیار روشن و آشکار است و حداقل در سه سال اخیر شاهد چنین موردی از این سیاست های آمریکا بوده ایم، یادآور شد: اگر ما عنصر ضدیت با استکبار و آمریکا را از انقلاب بگیریم، دیگر چیزی درون انقلاب باقی نخواهد ماند؛ آنچه که امروز انقلاب را در دنیا درخشنده تر می کند، ضدیت با نظام استکبار است، اعتراض به شرایط موجود، نظام را برجسته تر و چهره اش را در دنیا روشن تر و منورتر می کند.

  این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در ادامه تصریح کرد: در دنیا عمدتاً بلندگوی مهم در زمینه مخالفت با نظام سلطه، جمهوری اسلامی ایران است، اگر این ویژگی را از انقلاب بگیریم، آیا آمریکایی ها، خودشان را در دنیا بیش از این تثبیت نخواهند کرد؟ به نظرم این ظلم به انسانیت و نهضت های آزادیخواه است.

  جهانگیرزاده همچنین با ذکر این نکته که باید بدانیم از مسیر ارتباط با آمریکا چیزی عاید ما نمی شود، تأکید کرد که ما تاکنون از آمریکا خیری ندیده ایم، جز یک سیاهه بلندی از تحریم ها، از جنگ، از تحریک ضدانقلاب علیه ایران، از تلاش برای فروپاشی نظام و از ایجاد محرومیت های اقتصادی و سیاسی.

  وی با یادآوری اینکه آمریکا هیچ وقت حُسن نیت خودش را برای ما ثابت نکرده است، تصریح کرد: آمریکا فقط همیشه ماسکی در دست داشت که رهبری از آن به عنوان « دست چُدنی زیر دستکش مخملی» یاد می کنند، یعنی آمریکا دوست دارد چهره خشن خودش را با یک تصویر نسبتاً مطلوبی از تلاش برای ایجاد ارتباط پنهان کنند، در حالی که چهره واقعی آمریکا همان دست چُدنی است.

  این عضو هیئت رئیسه مجلس در خاتمه با ذکر این نکته که نباید مرعوب چهره نمایشی آمریکا شد، خاطرنشان کرد: ما نگران این نیستیم که آمریکایی ها تلاش کنند که حاکمیت ملی و مستقل ما را از بین ببرند، چرا که آنان چنین توانایی را تا به حال نداشتند، در ضمن آنان باید بدانند که اگر انقلاب و نظام مبتنی بر توده های مردم و حمایت اقشار گوناگون مردم باشد، چنین اتفاقی رخ نخواهد داد.

  اقتصادی و سیاسی امام خمینی انقلاب جنگ دولت سیاست خارجی مجلس عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مشهد مقدس هسته ای
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها