• لینک کوتاه
 • کد خبر: 33648

  رییس‌جمهوری اکوادور تصریح کرد: ما نه‌تنها این سیاست مزوّرانه آمریکا را قبول نداریم و آن را برنمی‌تابیم بلکه به دوستی با جمهوری اسلامی ایران افتخار می‌کنیم و فریاد" زنده باد ایران! " سر می‌دهیم.

  به گزارش پارس به نقل از خبرگزاری تسنیم به نقل از جام نیوز، یک صد و بیست و هشتمین نشست اتحادیه بین المجالس در حالی در کیتو پایتخت اکوادور برگزار شد که سخنان رییس جمهوری این کشور در انتقاد شدید از سیاست های امریکا و نظام سرمایه داری و تأکید وی بر تداوم روابط میان امریکای لاتین با جمهوری اسلامی ایران، یک بار دیگر حقانیت مواضع ایران و جایگاه ارزنده آن را میان کشورهای در حال توسعه و حق طلب جهان به نمایش گذاشت.

  " رافائل کورئا دلگادو" رییس جمهوری اکوادور در این اجلاس که ۱۵۰۰ تن از نمایندگان ۱۴۰ کشور جهان در آن حضور داشتند، از سیاست های دوگانه آمریکا و متحدانش به ویژه انگلیس در مورد موضوعات مهم سیاسی، اقتصادی و فرهنگی به شدت انتقاد کرد و آمریکا و نظام بانکی و اقتصادی حاکم بر این کشور را بزرگترین تأمین کننده هزینه های تروریسم و قاچاق مواد مخدر در سطح بین المللی دانست.

  وی گفت: آمریکا با اعمال سیاست های دوگانه در مسائلی نظیر تروریسم، حقوق بشر، اقتصاد و تجارت با اتخاذ ژست دفاع از حقوق بشر ظلم زیادی به جامعه دیروز و امروز جهان روا داشته است.

  کورئا با اشاره به اعمال تحریم های ظالمانه از سوی آمریکا علیه کشورهای مستقل و آزادی خواه جهان از جمله جمهوری اسلامی ایران گفت: آمریکا از ما می خواهد علاوه بر همراهی با این کشور در تحریم علیه ایران، از دوستی و همکاری با تهران فاصله بگیریم، وگرنه ما را در فهرست کشورهای حامی تروریسم قرار می دهد.

  رییس جمهوری اکوادور تصریح کرد: ما نه تنها این سیاست مزوّرانه آمریکا را قبول نداریم و آن را برنمی تابیم بلکه به دوستی با جمهوری اسلامی ایران افتخار می کنیم و فریاد" زنده باد ایران! " سرمی دهیم.

  رییس جمهوری اکوادور در ادامه از دولت انگلیس نیز به خاطر پیروی از سیاست های ظالمانه آمریکا انتقاد کرد و اظهار داشت: موضوع جزایر مالویناس (فالکلند) آرژانتین متعلق به کل آمریکای لاتین است و انگلیس حق حاکمیت بر این جزایر را ندارد.

  وی همچنین بر ضرورت اصلاح ساختار سازمان ملل تأکید کرد و خاطرنشان ساخت: نظم حاکم بر جهان که در حال حاضر از سوی آمریکا و قدرت های بزرگ پیگیری می شود، غیرعادلانه و غیراخلاقی است.

  رییس جمهوری اکوادور در این زمینه از اتحادیه بین المجالس خواست در جهت وضع قوانینی برای اصلاح ساختار کنونی نظام ملل متحد گام بردارد.

  " فرناندو کردرو" رییس مجلس اکوادور نیز در سخنانش، به انتقاد از نظام سرمایه داری غرب پرداخت و گفت که مدل کاپیتالیستی ارمغانی جز آوردن مشکلات برای جامعه بشری نداشته است و نمونه های آشکار آن را امروز می توان در اقتصادهای بحران زده کشورهای اروپایی نظیر اسپانیا و حتی، وضعیت اقتصادی ایالات متحده امریکا مشاهده کرد.

  وی افزود: مردم جهان امروز به یک مدل توسعه باثبات و حقیقی نیاز دارند که رشد واقعی اقتصادی را به همراه داشته باشد.

  آرژانتین اقتصاد اکوادور ایران پایتخت تروریسم جمهوری اسلامی ایران جهان قاچاق مواد مخدر کشورهای در حال توسعه

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها