• لینک کوتاه
 • کد خبر: 33601

  شهری در هندوراس برای دومین سال متوالی به عنوان خطرناکترین شهر جهان معرفی شده است.

  به گزارش پارس  انتخاب به نقل از شبکه تلویزیونی سی ان ان، نوشت: میزان قتل و جنایت در شهر « سن پدرو سولا» در شمال غربی هندوراس همچنان رو به افزایش است و مردم شهر نیز صبرشان لبریز شده است.

  خبرنگار سی ان ان در گزارشی گفت جمعیت این شهر به بیش از ۷۰۰ هزار نفر می رسد و برای دومین سال متوالی به عنوان خطرناکترین شهر جهان معرفی شده است.

  هر چند ارتش هندوراس تلاش می کند با جرم، جنایت و قتل در این شهر مقابله کند اما امار منتشرشده موفقیت ارتش را تایید نمی کند.

  این شبکه افزوده است: بطور میانگین هر روزه سه نفر در شهر سن پدرو سولا کشته می شوند.

  میگدونیا ایستاس از دانشگاه ملی هندوراس نیز می گوید سن پدرو سولا در سال ۲۰۱۲ میلادی بیشترین آمار قتل را داشته است و در مجموع ۲۹۰ نفر در این شهر کشته شده اند. بیشتر این افراد در خود شهر و مابقی در مناطق روستایی کشته شده اند.

  بررسی ها حاکیست پس از سن پدرو سولا، شهر اکاپوالکو در مکزیک و کاراکاس خطرناکترین شهرهای جهان محسوب می شوند. پنج شهر نیواورلئان، دیترویت، سن لوئیس، بالتیمور و اوکلند آمریکا نیز در فهرست خطرناک ترین شهرهای جهان هستند.

  کارشناسان می گویند مشکلات شهر سن پدرو سولا در هندوراس از اقدامات دولت مکزیک علیه گروههای قاچاق مواد مخدر و اقدام گسترده دولت امریکا در اخراج مهاجران تبهکار نشات می گیرد؛ زیرا این اقدامات موجب شده که تبهکاران و قاچاقچیان به هندوراس روی آورند. نیروهای پلیس هندوراس مانند دیگر کشورهای آمریکای مرکزی امکانات اندکی برای مبارزه با چنین افرادی دارند.

  جرم جهان دولت شبکه تلویزیونی قاچاق مواد مخدر قتل مشکلات مکزیک شهر هندوراس

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها