پیرامون نام گذاری سال ۹۲

 • لینک کوتاه
 • کد خبر: 33438

  همه‌ی جریان‌های تمدن ساز در تاریخ برای ظهور و بقای خویش از یک نظام فکری و اجرایی قدرتمند بهره‌مند بوده‌اند؛ نظام فرهنگی همه‌ی آن‌ها مایه‌ی قوام، عزت و صلابت آن تمدن بوده است.

  به گزارش پارس به نقل از سایت رویش نیوز، همه ی جریان های تمدن ساز در تاریخ برای ظهور و بقای خویش از یک نظام فکری و اجرایی قدرتمند بهره مند بوده اند. نظام فرهنگی همه ی آن ها مایه ی قوام، عزت و صلابت آن تمدن بوده است. گر چه نظام اجرایی ویترین یک تمدن به شمار می رود اما واقعیت آن است که اساسا ماندگاری تمدن به روح آن است که ریشه در بنیان های فکری آن دارد.

  در این راستا جمهوری اسلامی هم دفعتا متولد نشده است. اساس آن از ظهور اولین پیامبر خدا حضرت آدم گذارده شده و با ظهور اسلام و غدیر به انقلاب مشروطه رسیده و با گذر از آن به انقلاب اسلامی پیوسته است. هر آن چه در این بسترها ی تاریخی متجلی گردید به نحو اکمل آن در منشور انقلاب اسلامی منعکس شده است. استکبارستیزی، عدالتخواهی، استقلال طلبی و آزادگی منش همه ی پیامبران و ائمه علیهماالسلام بوده است و امروز جمهوری اسلامی مدعی این تفکر ناب است.

  همه ی این خوبی ها طواغیت زمان را آرام نمی گذارد. ذات طاغوت ایجاد وابستگی است آن هم وابستگی کاذب. طاغوت برای آن که هویت پیدا کند نیاز به نوچه و بنده دارد و از آن جهت که به شدت ابزارگراست برای اهل دنیا ایجاد تعلق می کند هم برای دارندگان وهم برای وابستگان. دارندگان، ابزار خویش را نوعی قدرت می دانند و آن ها که محرومند اگر ذیل فرهنگ توحیدی نباشند مرعوب ابزارها می گردند و این حکایت همه ی طواغیت زمان و نوکرانشان از ابتدای خلقت تا به امروز بوده است و فقط صورت آن متحول شده است.

  تنها یک جریان می تواند در مقابل ابزارهای نرم و سخت استکبار قد علم کند جریانی حماسه ساز با روحیه ی جهادی که از پیروزی خویش در مقابل استکبار یقین حاصل کند. این اطمینان فقط از آن حزب الله است که به حقانیت نصرت الهی و حضور آن در همه ی تاریخ ایمان دارد. گاه این جریان توحیدی در تاریخ مدینه ساز بوده است و در مقابل دشمن نه تنها ایستادگی کرده بلکه به دلیل ساختار اجرایی قوی، اجازه ی توطئه چینی به دشمن نداده است و گاه به دلایل مختلف از حاکمیت طواغیت و استبداد گرفته تا اختلافات داخلی و… نتوانسته ابزار و نظام مدیریتی و اداری خویش را بسازد و صرفا در تهدیدات تشدید شده راه مقاومت در پیش گرفته است.

  این مسأله در مورد جمهوری اسلامی نیز صادق است. آن گاه که انقلاب اسلامی به وقوع پیوست فقط نظام ولایت فقیه مستقر شد و آن همه آرمان های عظیم تاریخی صورتی برای ظهور در آن زمان نداشت. از آن جا که دنیای مدرن از این نقطه ضعف ها آگاهی داشت به طور دائم فشار می آورد تا نه تنها مانع ایجاد تمدن اسلامی شود بلکه همین ساختار سیاسی ایجاد شده را بشکند و این داستان تا امروز که سی و چهار سال از انقلاب می گذرد ادامه دارد.

  علی رغم آن که غرب خوب می داند که جمهوری اسلامی بخاطر حضور دولت سازندگی و اصلاحات سال ها از ساختارهای علمی فرهنگی، اقتصادی و… انقلاب فاصله گرفته و همچنین امید دارد اختلاف های روشی جریان اصول گرا این بنای عظیم را با فروپاشی مواجه کند اما قادر به درک این حقیقت بزرگ نبوده است که انقلاب اسلامی با تهدید و تحریم هرگز و هرگز از بین نمی رود. این انقلاب عزیز و قدرتمند می ماند چرا که ملت به امید تحقق وعده ی الهی با همه ی تحریم ها و علی رغم فشارهای سیاسی، به برکت رهبری عزیز انقلاب اسلامی ایستاده است. آن چه این انقلاب عزیز و شکست ناپذیر را در مقابل تهدیدها بیمه خواهد کرد فرهنگ مقاومت همراه با تمدن سازی برای بی اثر ساختن ابزارهای برنده اما بی خاصیت مستکبران عالم است.

  برنامه سازان و مجریان انقلاب باید بدانند اگر تحریم های شدید علیه ملت ایران تصویب می شود، اگر برای مخدوش ساختن انتخابات از هیچ کاری دریغ نمی شود همه به خاطر آن است که دشمن به دل های ناپایدار بر انقلاب، به حرص و طمعمان برای بیشتر داشتن، به اسراف و تجمل پرستی، به بلندگوهای ضدانقلاب و به ظاهر انقلابی داخلی، به سیماهای فرهنگی غیر الهی، به روحیه ی انتقام و سخت گیری یاران انقلاب بر یکدیگر، به ظاهربینی ها و حاشیه پردازیمان، به راحت طلبی و نداشتن روحیه ی خطرپذیری در موقعیت های سخت و بالاخره به آن ها که اسلام آوردند اما ایمان نیاوردند هنوز امید دارد.

  آن ها از نقاط ضعف ما مطلعند اما به فرموده ی رهبری عزیز ما برای مشکلاتمان راه حل داریم اما آن ها راه گریزی برای عبور از بحران هایشان ندارند. اگر ما به خاطر سست عنصری بعضی یاران انقلاب، قدرت جسارت و گذر از دنیای مدرن را نداشته ایم، اما راهمان بن بست نیست. آن ها که بنای تمدنی را گذاشتند که نه با نظام هستی سازگار بود و نه با انسان در مقابل این همه بحران چه خواهند کرد!

  ملت ایران با آن همه تحریم و کاستی های داخلی همیشه در صحنه بوده است. در سالگردهای انقلاب اسلامی هرسال باشکوه تر از سال پیش آمده است. در ۲۳ تیر و ۹دی آمده است و با حماسه هایش چشم جهانیان را خیره ساخته است و این ها همه نشانه ی آن است که خدای مقلب القلوب همواره دل های ملت را به سوی جریان حق رهنمون کرده است. امسال که سال حماسه ی سیاسی و حماسه ی اقتصادی است وظیفه ی مردم و مسئولان در مقابل دعوت رهبری معظم انقلاب بسیار سنگین تر به نظر می رسد.

  بزرگترین مانع برسر حماسه سازی سیاسی و اقتصادی در یک نگاه کلی اختلاف و تفرقه و شکسته شدن وحدت جامعه ی مسلمین است. هر کس و هر جریانی که در مقابل استکبار ستیزی، عدالتخواهی و آرمانگرایی انقلاب قد علم کند و اباحی گری دنیای مدرن راستایش کند، حزب الله همانند جریان فتنه در مقابل آن می ایستد اما اختلافات روشی نشانه ی بلوغ انقلاب است و نزاع سیاسی برسر آن ها موجبات تضعیف نظام را در عرصه ی بین المللی فراهم خواهد کرد. البته هر کس و هر جریانی که با زمان نشناسی سخنانی را ایراد کند و مرتکب اعمال شبهه ناک شود که ممکن است در چارچوب انقلاب نگنجد به نظام و شهدا خیانت کرده و از این جهت موجبات شقاق جامعه ی مسلمین را مهیا ساخته است.

  لذا کاندیداهای انتخاباتی زمانی می توانند مدعی برنامه ی جامعی باشند که آن راه و روش، ظهور صراط مستقیم انقلاب عزیز باشد که اگر چه با جسارت و شجاعت در یک برنامه ی طولانی مدت افق تمدن اسلامی را در نظر دارد لکن در عین حال از طرق مختلف برای اقناع نخبگان و عوام مردم که به نظام اقتصادی، فرهنگی و هنری مدرن خو گرفته اند می کوشد.

  در نظر نگرفتن این ملاحظات خطر زیادی در پی داردکه از مهمترین آن ها اتهام زنی گروه های انقلابی به یکدیگر، ناامیدی ملت از راه عزیز انقلاب اسلامی و بدتر از همه شادی دشمنان اسلام است. وقتی باب تهمت باز شد و رسانه های انقلابی داخلی به اسم انقلابی گری در کنار تریبون های ضد انقلاب داخلی هر دو به شبهه هایی دامن زدند که سابقا بر سر آن نزاع می کردند دیگر نباید انتظار داشت در فضای آلوده و سیا ه شیطانی داخل و تبلیغات ضد انقلاب در خارج کاندیدای اصلح با شاخصه های تمدن سازی برای انقلاب شناسانده شود.

  مسلم است که انقلاب ما چون به عزت غدیر است، چون به وسعت حسین علیه السلام است و چون بوی مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف را می دهد عزیز است و انشاا… این صراط مستقیم با گذر از پیچ تاریخی با وحدت جریان های انقلابی با تحمل یکدیگر با عنایت به درک فرایند طولانی تمدن اسلامی عزیزتر خواهد گردید و حماسه ی سیاسی و اقتصادی آن گونه که رهبر معظم انقلاب امید آن دارند رقم خواهد خورد.

  استکبار انقلاب تمدن جامعه دولت رهبر معظم انقلاب سال حماسه ی سیاسی و حماسه سیاسی و اقتصادی شادی فرهنگی و هنری
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها