• لینک کوتاه
 • کد خبر: 334009

  وزیر امور خارجه گفت: ایران تاکنون اقدامات منفی عربستان را با بردباری پاسخ داده‌ است.

  به گزارش پارس به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، محمدجواد ظریف معاون وزیر امور خارجه چین با وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و پیرامون روابط دوجانبه و منطقه بحث و تبادل نظر کرد.

   

  ظریف با ارزیابی مناسبات ایران و چین گفت: روابط جمهوری اسلامی ایران و چین ، تفاوت ماهوی با دیگران دارد، ما اشتراک نظر زیادی در خیلی از مسائل با چین داریم و ما با چین در دوره پسا تحریم ها نیز روابط متین و رو به گسترشی خواهیم داشت.

   

  وزیر امور خارجه کشورمان از نقش سازنده چین در مراحل مختلف مذاکرات 1+5 با جمهوری اسلامی ایران و نتایج توافق برجام ابراز خرسندی کرد و گفت: ما سفر آینده نزدیک رئیس جمهور چین به جمهوری اسلامی ایران را دارای نتایج فراوانی می دانیم و آثار خوبی را برای این سفر متصور بوده و امیدواریم بتوانیم چشم انداز پایه های همکاریهای جامع راهبردی دو کشور را ایجاد نمائیم.

   

  ظریف پیرامون روابط جمهوری اسلامی ایران و عربستان اظهار داشت: ما تاکنون اقدامات منفی عربستان را با بردباری پاسخ داده ایم چرا که تعقل ایرانی با رویکردهای نسنجیده و خام مقامات عربستان همواره فاصله دارد و ما بدنبال تنش در منطقه نیستیم.

   

  جانگ مینگ معاون وزیر امور خارجه چین با اشاره به روابط دو کشور اظهار داشت: روابط دو کشور در حال رشد و گسترش است و ما از اینکه روند برجام در حال به ثمر نشستن است بسیار خرسندیم و آمادگی کامل برای تعمیق مناسبات دوجانبه پس از برجام داریم.

   

  وی افزود: سفر رئیس جمهور چین در آینده نزدیک به جمهوری اسلامی ایران بعد از 14 سال سرآغاز یک مرحله جدید از مناسبات دو کشور است و این سفر ، اولین سفر در سال 2016 خواهد بود و پروتکل ها و سندهای مختلفی با همتای ایرانی در حال تهیه می باشیم.

   

  معاون وزیر خارجه چین با اشاره به جایگاه مهم و نقش عربستان و جمهوری اسلامی ایران در تحولات منطقه گفت: ما رویکردهای جمهوری اسلامی ایران را در سیاست خارجی خود ، رویکردی عاقلانه ارزیابی می کنیم و چین در جهت کمک به صلح و امنیت از هیچ کوششی فروگذار نخواهد کرد.

   

  امور خارجه ایران جمهوری اسلامی سیاست خارجی عربستان
  از سراسر وب
  پیشنهاد از
  • ناشناس
   پاسخ

   میشد بدون تنش وعدم بردباری زیاد ال سعود را ادب کرد مثل همان مرزبندی که مقام رهبری دربرابرشهدای منا ایجاد کرد

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها