• لینک کوتاه
 • کد خبر: 33381

  مردم بحرین عصر امروز چهارشنبه پیکر شهید جعفر الطویل را که اخیرا بر اثر استنشاق گازهای سمی به شهادت رسید، تشییع می‌کنند.

  به گزارش پارس ؛ فارس به نقل از رسانه های بحرینی، جعفر الطویل درپی شلیک گازهای سمی نیروهای رژیم آل خلیفه به خانه های مردم در جزیره ستره به شهادت رسید.

  در همین راستا، منطقه سلماباد شاهد برگزاری مراسم مسالمت آمیزی در گرامیداشت یاد و خاطره شهید الطویل بود.

  سایر مناطق بحرین نیز شاهد برگزاری راهپیمایی برای اعلام وفاداری به شهید الطویل و شهید عیسی قمبر بود.

  در همین حال، جمعیت وفاق ملی اسلامی بحرین در پایگاه خود در اینترنت اعلام کرد که رژیم بحرین به طور عمدی و گسترده از گازهای سمی و خفه کننده علیه محله های مسکونی و خانه ها استفاده می کند که این کار بیانگر انتقام جویی این رژیم از مردم به خاطر مواضع و ایده و افکار سیاسی آنها است.

  بحرین از دو سال پیش شاهد تظاهرات مردمی و انقلاب علیه رژیم آل خلیفه است.

  نیروهای امنیتی بحرین با همدستی نیروهای اشغالگر سعودی به سرکوب مردم پرداخته اند که تاکنون در جریان این سرکوبگری صد ها نفر شهید، زخمی یا بازداشت شده اند.

  شواهد سازمان های حقوق بشری نشان می دهد که شماری از معترضان زیر شکنجه شدید رژیم آل خلیفه جان خود را از دست داده یا دچار نقض عضو شده و تعدادی از زنان بحرینی نیز بر اثر استنشاق گازهای سمی در جریان تظاهرات مسالمت آمیز خود دچار سقط جنین شده اند.

  این درحالی است که مردم بحرین با وجود این سرکوبگری ها همچنان با آمدن به خیابان ها بر مطالبات مشروع خود در دستیابی به حقوق از دست رفته خود از جمله اجرای عدالت اجتماعی و روی کار آمدن نظامی منتخب تاکید می کنند.

  اثر استنشاق گازهای سمی انقلاب اینترنت بحرین تظاهرات مردمی تظاهرات مسالمت آمیز رسانه سازمان های حقوق بشری سقط جنین نیروهای امنیتی بحرین
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها