• لینک کوتاه
 • کد خبر: 33365

  نبیل العربی و نخست وزیر قطر در نشست خبری مشترک در حاشیه نشست سران کشورهای عربی در دوحه بر ضرورت مسلح کردن شورشیان سوری تاکید کردند.

  به گزارش پارس به نقل ایسنا، به نقل از سایت اینترنتی شبکه الجزیره، نبیل العربی، دبیرکل اتحادیه عرب در نشست خبری مشترک با شیخ حمد بن جاسم آل ثانی، نخست وزیر قطر در اختتامیه بیست و چهارمین نشست کشورهای عضو این اتحادیه که روز سه شنبه در دوحه پایتخت قطر برگزار شد، تصریح کرد: مسلح کردن مخالفان سوری مانع دستیابی به راهکار مسالمت آمیز نمی شود زیرا هدف از این امر، ایجاد تعادل میان مخالفان و نظام سوریه است.

  العربی عنوان داشت: ۱۸ کشور از مجموع ۲۲ کشور عربی از مصوبه مجهز کردن مخالفان سوری به سلاح حمایت کردند.

  شیخ حمدبن جاسم نیز تاکید کرد: مسلح کردن مخالفان امکان دفاع را برای مردم سوریه فراهم می کند.

  وی با اشاره به اینکه دستیابی به راهکار سیاسی بدون برقراری توازن ممکن نیست، تاکید کرد: مصوبه ای که اجازه مسلح کردن مخالفان سوری را به کشورهای عربی می دهد، امکان دفاع مردم سوریه را از خود در برابر حملات فراهم می کند.

  شیخ حمدبن جاسم افزود مسلح کردن مخالفان کمترین خدمتی است که می توان به مردم سوریه کرد! .

  نخست وزیر قطر اصلاحات سیاسی در جهان عربی را امری لازم دانست و تاکید کرد: پیش از آنکه مردم خواهان برقراری اصلاحات و تغییرات شوند، دولت ها باید نسبت به این امر اقدام کنند.

  وی افزود: چه بسا تمامی تغییراتی که به فضل انقلاب های عربی، در جهان عرب رخ داده، مثبت نباشند.

  شیخ حمد بن جاسم با تاکید بر اینکه کشورش نقشی بیش از آنچه که شایسته است ایفا نخواهد کرد، افزود: قطر خواهان این است که نقش کشورهای عربی پررنگ تر از آنچه که اکنون است، شود.

  اتحادیه عرب انقلاب پایتخت جهان جهان عرب دولت سوریه قطر کشورهای عربی مسالمت آمیز

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها