• لینک کوتاه
 • کد خبر: 33311

  رئیس جمهوری مصر در جریان بیست و چهارمین دوره اجلاس سران کشورهای عربی در دوحه تحقق آشتی ملی فلسطین در اسرع وقت را خواستار شد.

  به گزارش پارس به نقل از (ایسنا) ، محمد مرسی، رئیس جمهور مصر در حاشیه برنامه های این اجلاس خواستار توسعه همکاری های مشترک کشورهای عربی به منظور دست یابی به سازشی همه جانبه و فراگیر برای حل و فصل درگیری های فلسطینی صهیونیستی از طریق تلاش برای مقابله با سیاست های شهرک سازی های غیرقانونی رژیم صهیونیستی در سرزمین های اشغالی و سیاست های تغییر هویت قدس شد، زیرا این اقدامات و سیاست ها بیش از هر وقت دیگری احتمال تشکیل دولت مستقل فلسطین را با خطر مواجه می کند.

  مرسی همچنین بر ضرورت تحقق آشتی ملی فلسطین در اسرع وقت و برداشتن موانع موجود بر سر راه تحقق آن و اتحاد ملت فلسطین تاکید کرد وعنوان داشت که مصر تا به امروز نیز در این زمینه از هیچ تلاشی دریغ نکرده است.

  وی از تمامی رهبران و سران کشورهای عربی دعوت کرد به تعهدات خود مبنی بر حمایت سیاسی، مادی و معنوی از ملت فلسطین وفادار باشند، تا مسئولان فلسطینی نیز بتوانند به تعهدات خود در قبال شهروندان خود عمل کرده و با فشارهای دشمن صهیونیستی و محاصره نوار غزه و ساکنان آن مقابله کنند، زیرا ادامه محاصره غزه به هیچ وجه پذیرفتنی و قابل قبول نیست.

  به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، صباح احمد صباح، امیر کویت نیز تاکید کرد که پذیرش فلسطین در سازمان ملل به عنوان دولت غیر عضو ناظر می طلبد تا ما نیز تلاش های خود را شدت بخشیده و از سازمان های بین المللی، کمیته چهارجانبه بین المللی و طرف های ذی ربط دعوت کنیم تا به مسئولیت های خود در قبال عملیات سازش در منطقه خاورمیانه و پیشبرد این عملیات، اعمال فشار بر دشمن صهیونیستی به منظور پایبندی به معاهدات و قطعنامه های سازمان ملل و توقف شهرک سازی ها در سرزمین های اشغالی، تشکیل دولت فلسطین به پایتختی قدس شریف و اجرای طرح های اتحادیه عرب عمل کنند.

  وی همچنین بر ضرورت اتحاد و یکدلی فلسطینیان و کنار گذاشتن اختلافات تاکید کرد تا بدین گونه بتوانند با اتحاد و یکپارچگی کشور مستقل خود را تشکیل دهند.

  دولت سازمان های بین المللی سرزمین های اشغالی فلسطین کشورهای عربی کمیته چهارجانبه کویت مادی و معنوی محمد مرسی مصر

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها