• لینک کوتاه
 • کد خبر: 33266

  یکی از شکات سعید مرتضوی گفت: ۲۸ اسفند سال ۹۱ از سوی شعبه ۱۵ بازپرسی دادسرای کارکنان دولت پرونده ای همراه با کیفرخواست علیه سعید مرتضوی به دفتر ریاست دادگاه های کیفری استان تهران ارسال شد که پس از تعطیلات نوروز مراحل قانونی آن انجام می شود.

  به گزارش پارس به نقل از باشگاه خبرنگاران، پیمان حاج محمود عطار  درباره شکایت جدید از سعید مرتضوی، اظهار داشت: پس از قرائت گزارش کمیته تحقیق و تفحص مجلس از قوه قضائیه در خردادماه ۱۳۸۷ در صحن علنی با دستور سعید مرتضوی دادستان وقت تهران، تمام افرادی که با عباس پالیزدار در کمیته تحقیق و تفحص همکاری کرده بودند، دستگیر و پس از اقامت در بازداشت و همچنین بعد از آزادی از زندان، همه این افراد از مرتضوی و همکاران وی به دادسرای انتظامی قضات و کمیسیون حزب حقوق شهروندی تهران شکایت کردند.

   
  یکی از شکات سعید مرتضوی ادامه داد: این شکایت بعد از طی مراحل قانونی و سلب مصونیت قضائی قضات متهم پرونده، شکایت شاکیان به دادسرای ویژه جرائم کارکنان دولت ارجاع شد و پس از انجام تحقیقات لازم و اقدامات قانونی برابر اعلام سامانه قوه قضائیه این پرونده در حال بررسی است.

   
  وی گفت: در این پرونده شکایت عباس پالیزدار، پیمان حاج محمود عطار، جواد ترابی، محسن قائم نسب، حسین رضاخواه و سعید آجیلی و سایر شکات از سعید مرتضوی و همکاران وی موجود است و این پرونده از سوی شعبه ۱۵ بازپرسی دادسرای کارکنان دولت در تاریخ ۲۸ اسفند ۱۳۹۱ با صدور کیفرخواست به دفتر ریاست دادگاه های کیفری استان تهران ارسال شد.

   
  عطار تصریح کرد: پس از تعطیلات نوروزی و ارجاع این پرونده به شعبه دادگاه کیفری استان تهران مراحل قانونی این پرونده انجام خواهد شد.

  وی درباره عناوین شکایت شده خاطرنشان کرد: شکایت ها تحت عنوان بازداشت غیرقانونی، اعمال نفوذ و سایر موارد است.

  استان تهران تعطیلات نوروز تعطیلات نوروزی حقوق دادگاه کیفری استان تهران دولت سعید مرتضوی صحن علنی عباس پالیزدار قوه قضائیه
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها