پارس به نقل از جهان:


اهم صحبت های دیروز رهبری۱ - رد تکنوکرات ها (هاشمی و قالیباف) ۲ - رای رهبری کسانی داند (رد منطق ۱+۲ و زاکانی) ۳- رییس جمهوری و رهبری باید خوبی های این دولت را داشته باشند منهای ایراداتش (حرف همیشگی جبهه پایداری! )  

مواجه شدن با این پیامک در نگاه نخست با توجه به" اعتراض رهبر معظم انقلاب اسلامی به پیامک های گسترده ای که نظر ایشان را به نفع جریان خود مصادره می کند" ، این شائبه را در ذهن ایجاد می کند که شاید مخالفان جبهه پایداری برای تخریب رقیب خود اقدام به ساخت و انتشار چنین پیامکی کردند، اما یک روز بعد در سا یت رجانیوز در مطلبی با همین ادبیات به قلم آقای امیر ثابتی منتشر شد که شائبه ساختگی بودن این پیامک را منتفی می کرد.  


در رابطه با پیامک و یادداشت مذکور چند نکته حائز اهمیت و قابل تذکر است:  

۱- رهبر معظم انقلاب اسلامی در سخنرانی خود در مشهد بار دیگر تصریح فرمودند که همه سلیقه های سیاسی به شرط رعایت قانون و داشتن صلاحیت های لازم می تواند در انتخابات حضور یابند و خود را در معرض انتخاب مردم قرار دهند.  
با استناد به این نگاه ملتزمین به رعایت اخلاق اسلامی از جمله اعضای محترم جبهه پایداری و نیز سایر گروه ها و جریان های داخلی نظام می توانند ضمن تبیین تفکراتشان برای اداره جامعه کاندیدای صاحب صلاحیت خود را به رای مردم بگذارند و نیازی به تخریب دیگر رقبا ندارند.  

بدیهی است با این نگاه،   خط تبلیغیِ" همه بدند فقط ما خوبیم" نمی تواند استراتژی مناسب و منطبقی با آموزه های اسلامی و رهنمودهای مکرر رهبر معظم انقلاب اسلامی باشد.  

۲- در شرایطی که همه جریانات داخل نظام از اصولگرایان گرفته تا اصلاح طلبانِ برائت جسته از ضد انقلاب و فتنه، سعی دارند با تمسک به بخش هایی از سخنان رهبر معظم انقلاب خود را موجه تر نشان دهند و یا با استفاده از رهنمودهای ایشان مسیر آینده خود را تنظیم نمایند، نیروهای حزب الهی و دلسوز انقلاب که تحقق منویات امام راحل و رهبر معظم انقلاب اسلامی را در جامعه به عنوان هدف دنبال می کند، باید از این رویه تبلیغی جهت بسط و گسترش گفتمان انقلاب اسلامی استقبال نمایند و آن را مغتنم بشمارند، نه اینکه با تخریب و اتهام زنی به دیگران صرفا در جهت کسب اعتبار برای خود برآیند. طبیعتا در چنین شرایطی اتهام زنی به سایر رقبا نمی تواند اقدامی صواب و در جهت منافع کشور و نظام باشد.  

اهمیت این موضوع وقتی بیشتر می شود که این اتهام زنی ها از طریق سایت ها و وبلاگ ها و یا با انتشار گسترده پیامک های تخریبی صورت می گیرد، که این موضوع قبح این عمل ضد اخلاقی را به واسطه مخاطبان بیشتر، افزایش می دهد. همان طور که رهبر معظم انقلاب دو سال پیش در  درس خارج فقه خود   نسبت به این موضوع صریحا تذکر دادند.  

۳ - در بخشی از پیامک و یادداشت مذکور، سعی شده با اشاره به این جمله دکتر زاکانی که" تفکر خالص سازی بر خلاف نظر رهبر انقلاب است" اینگونه القا شود که زاکانی نظر شخصی خود را به رهبری معظم انقلاب منتسب کرده است. حال آنکه این تذکرات به مانند موارد مشابهی چون (اغتشاشات ۲۲ بهمن قم و اتفاقات ۱۴ خرداد حرم امام و… ) نه تنها خصوصی نبوده بلکه به صورت علنی و در  دیدار ایشان با دانشجویان   بیان شده است و دقیقا نقد دکتر زاکانی به این تفکر با استناد به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در آن جلسه صورت گرفته بود.  
به این فرمایشات رهبر معظم انقلاب در پاسخ به دانشجویان دقت کنید:
" بعضى ها میگویند وحدت، بعضى ها میگویند خلوص؛ شما چه میگوئید؟ من میگویم هر دو. خلوص که شما مطرح میکنید - که ما بایست از فرصت استفاده کنیم و حالا که غربال شد، یک عده اى را که ناخالصى دارند، از دائره خارج کنیم - چیزى نیست که با دعوا و کشمکش و گریبان این و آن را گرفتن و با حرکت تند و فشارآلود به وجود بیاید؛ خلوص در یک مجموعه که اینجورى حاصل نمیشود؛ ما به این، مأمور هم نیستیم. در صدر اسلام، خوب، با پیغمبر اکرم یک عده بودند؛ سلمان بود، اباذر بود، ابىّ بن کعب بود، عمار بود، کى بود، کى بود؛ اینها درجه ى اول و خالص ترینها بودند؛ عده اى دیگر از اینها یک مقدارى متوسطتر بودند؛ یک عده اى بودند که گاهى اوقات پیغمبر حتّى به اینها تشر هم میزد. اگر فرض کنید پیغمبر در همان جامعه ى چند هزار نفرى - که کار خالص سازى خیلى آسانتر بود از یک جامعه ى هفتاد میلیونى کشور ما - میخواست خالص سازى کند، چه کار میکرد؟ چى برایش میماند؟ آن که یک گناهى کرده، باید میرفت؛ آن که یک تشرى شنفته، باید میرفت؛ آن که در یک وقتى که نباید از پیغمبر اجازه ى مرخصى بگیرد، اجازه ى مرخصى گرفته، باید میرفت؛ آن که زکاتش را یک خرده دیر داده، باید میرفت؛ خوب، کسى نمیماند. امروز هم همین جور است. اینجورى نیست که شما بیائید افراد ضعاف الایمان را از دائره خارج کنید، به بهانه ى اینکه میخواهیم خالص کنیم؛ نه، شما هرچه میتوانید، دائره ى خلّصین را توسعه بدهید؛ کارى کنید که افراد خالصى که میتوانند جامعه ى شما را خالص کنند، در جامعه بیشتر شوند؛ این خوب است. از خودتان شروع کنید؛ دور و بر خودتان، خانواده ى خودتان، دوستان خودتان، تشکل خودتان، بیرون از تشکل خودتان. هرچه میتوانید، در حوزه ى نفوذ تشکل خود، براى بالا آوردن میزان خلوصهاى فردى و جمعى تلاش کنید؛ که نتیجه ى آن، خلوص روزافزون جامعه ى شما خواهد شد. راه خالص کردن این است.  

وحدت هم که ما گفتیم - که بعد سؤالات دیگرى هم در این زمینه شده - منظور من اتحاد بر مبناى اصول است. بنابراین وحدت با کیست؟ با آن کسى که این اصول را قبول دارد. به همان اندازه اى که اصول را قبول دارند، به همان اندازه ما با هم مرتبط و متصلیم؛ این میشود ولایت بین مؤمنین. آن کسى که اصول را قبول ندارد، نشان میدهد که اصول را قبول ندارد یا تصریح میکند که اصول را قبول ندارد، او قهراً از این دائره خارج است. بنابراین با این تفصیل و توضیحى که عرض شد، هم طرفدار وحدتیم، هم طرفدار خلوصیم. "
 

از این جهت لازم است بار دیگر خود و دوستانمان در سایت رجانیوز را به فرمایشات رهبر معظم انقلاب و توصیه ایشان به رعایت تقوا و صبر توجه دهیم تا مبادا برای رسیدن به هدف از هر وسیله ناصوابی استفاده شود همان موضوعی که به اعتقاد ما پایه اساسی مشکلات کنونی برخی دولت مردان است و یکی از اصلی ترین مصادیق کنار گذاشتن ضعف های دولت فعلی برای مدعیان انتخابات ریاست جمهوری آینده می باشد.