به گزارش پارس به نقل از فارس از مشهد حبیب الله عسگراولادی امروز در جمع اعضای شورای مرکزی تشکل های عضو جبهه پیروان خط امام و رهبری در خراسان رضوی در ادامه سخنان خود در پاسخ به سئوالی در مورد تعامل جبهه پیروان با سایر کاندیداهای اصولگرا و به ویژه با ائتلاف ۱+۲ گفت: وقتی سه نفر آقایان ولایتی، حدادعادل و قالیباف اعلام ائتلاف و کاندیداتوری کردند من با آقای ولایتی تماس گرفتم و گفتم عجله کردید؛ می خواهم بیایم و در این خصوص صحبت کنم که آقای ولایتی به بنده گفت که من می آیم، اما گفتم نه خودم باید بیایم.

وی ادامه داد: در همین زمان آقای قالیباف هم که قبلاً برای جلسه ای هماهنگ کرده بودیم به دیدن من آمد و حدود یک ساعت صحبت کردیم؛ وی به من گفت که ما با علما و حضرات آیات مهدوی کنی و یزدی صحبت کردیم که آیت الله مهدوی گفت با عسگراولادی صحبت کنید و الان می پرسم که نظر شما چیست؟ گفتم عجله کردید؛ گفت کسی را معرفی کنید؛ گفتم نه پیش داوری می شود، اما برای تیم باید حداقل هشت و حداکثر ۱۲ نفر باشد؛ نه ۳ نفر؛ در این راستا وی هرچه اصرار کرد که حداقل خصوصیات افراد را بیان کنم، بنده گفتم اجازه ندارم و باز هم به وی تأکید کردم که باید با تیم حرکت کنند.

دبیرکل جبهه پیروان خط امام و رهبری خاطرنشان کرد: آن جلسه تمام شد و در شورای جبهه به بحث پرداخته و در نتیجه از هشت نفر مطرح شده به سه نفر رسیدیم؛ در هشت نفر اولیه حتی اسم من، حبیبی، بادامچیان و غفوری فرد هم بود که نتیجه را به روحانیت اعلام کردیم و دیدیم که سکوت کردند، البته هنوز هم درباره آقایان تقوی، ابوترابی و پورمحمدی نظر نداده اند.

عسگراولادی تصریح کرد: پس از جلسه با آقای قالیباف با ولایتی در محل کارشان به مدت یک ساعت حرف زدیم، بنده گفتم که شش نفر الان مطرح هستند؛ یعنی شما و آقایان قالیباف، آل اسحاق، حدادعادل، متکی و باهنر که یکی از شهر مشهد، یکی زنجان، دو نفر تهرانی الأصل، یک نفر از استان گلستان و یک نفر هم کرمانی است.

وی عنوان کرد: ولایتی هم در پاسخ به بنده گفت که پیشنهاد شما چیست که بنده عرض کردم تا به حال هر کاری کردید ما مخالفتی نداریم، ولی الان باید روحانیت مبارز، شش نفر را دعوت کنند و بگویند با هم بیایید کار کنید.

دبیرکل جبهه پیروان خط امام و رهبری افزود: اولین کار این است که هر چه که جامعتین گفتند، بپذیرید و روحانیت هر چند نفری که می خواهد معرفی کند؛ دوم اینکه با همه اصولگرایان صحبت کنید و از وحدت ناامید نباشید؛ حتی با دوستان جبهه پایداری هم مذاکره کنید و روش انتخاب نهایی و قبول نظر جامعتین را به آنها بگویید و پس از این هر کس که نامزد نهایی شد؛ بقیه کنار بروند تا آن شخص رأی بیاورد.

محسن رضایی نیروی بسیار خوبی است ولی عجله کرد

عسگراولادی در بخش دیگری از سخنان خود با تأکید بر اینکه باید تدبیر کنیم و در برنامه ریزی هایمان به این فکر باشیم که جبهه پیروان و یا هر کس دیگر شخصی را به این ائتلاف اضافه نکند؛ مگر اینکه هر شش نفر به او برسند، اذعان داشت: درباره محسن رضایی باید بگویم که وی نیروی بسیار خوبی است، اما عجله کرد و زود اعلام کرد که من به نفع هیچ کس کنار نمی روم و معاون هیچ کس هم نمی شوم.

وی یادآور شد: حتی به سعیدی کیا گفتم که وقتی گفتی وزیر کسی نمی شوم از دایره خارجی، شما باید صبر می کردید.

دبیرکل جبهه پیروان خط امام و رهبری تأکید کرد: هر کس که به این صورت بگوید، قطعاً خودش را کنار زده است؛ باید صبر می کردند تا به مصداق می رسیدیم؛ در عین حال وقتی به مصداق رسیدیم، همه باید تلاش کنند تا پرچم نامزد نهایی بالا برود، حتی پس از انتخاب و مصداق شدن هم نباید دیگر افراد از صحنه بیرون بروند؛ بلکه باید در تیم بمانند.

برای جمع شدن اصولگرایان در زیر پرچم جامعتین تلاش می کنیم

عسگراولادی در ادامه در مورد اقدامات انجام گرفته برای وحدت اصولگرایان در انتخابات پیش رو متذکر شد: ما تلاش می کنیم که اصولگرایان را زیر پرچم جامعتین جمع کنیم که البته برای رسیدن به وحدت تلاش هم کرده ایم، اما الان نمی گوییم که نتیجه چه شده است؛ حتی در جلسه برنامه تلویزیونی که با حجت الا سلام آقاتهرانی داشتم، اول برنامه، ایشان نسبت به من موضع داشت تا اینکه من خاضعانه گفتم؛ « بیا سوته دلان پیش هم آییم» و بعد از این بود که موضع وی هم عوض شد.

در دولت نهم و دهم مشورت پایمال شد

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به برخی نقاط ضعف رئیس جمهور فعلی عنوان کرد: یکی از ایرادات و نقاط ضعف رئیس جمهور ما در این دوره این بود که آقای رئیس جمهور هر روز با خلوص نیت از اتاقش بیرون می آمد و برنامه می داد، خود برنامه می داد، چرا که تیم نداشت و هر کس که از اطرافیانش رشد می کرد را کنار می گذاشت؛ به عنوان مثال دستجردی وزیر بهداشت که به حق خوب کار کرد؛ به او گفتند فلانی را بردار چون برادر فلانی است، اما نکرد، بنابر این دیدیم که چه شد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه در دولت نهم و دهم مشورت پایمال شد، اضافه کرد: مشورت از نظر قرآن ارزش زیادی دارد؛ ما در دولت نهم و دهم مشورت را از دست دادیم و اینها ضعف است.

دبیرکل جبهه پیروان خط امام و رهبری با بیان اینکه قانون ستیزی از دیگر ضعف ها در این دولت بود، ابراز داشت: چیزی که مجلس تصویب و شورای نگهبان تأیید کند، قانون است، هم امام و هم آقا همین روال را تأیید کرده اند، اینکه کسی بگوید من این روال را قبول ندارم، صحیح نیست.

درباره جنگ و صلح فقط رهبری می توانند نظر دهند نه کس دیگر

عسگراولادی اذعان داشت: درباره جنگ و صلح هم براساس قانون فقط رهبری می توانند نظر بدهند؛ نه کس دیگری و اینکه اشخاص دیگری در این باره صحبت کنند، صحیح نیست.

به گفته دبیرکل جبهه پیروان خط امام و رهبری از دیگر نقاط ضعف رئیس جمهور فعلی پول دادن بی نظارت و اسیر زنده باد و منیت ها شدن است.

وی در ادامه در مورد نقاط قوت دولت فعلی اذعان داشت: سفرهای استانی نقطه قوت بود؛ در این سفرها خیلی از مشکلات حل می شد؛ سهام عدالت، توزیع ثروت از دهک های بالا به پایین، کم کردن فاصله دهک ها و رشد ساخت مسکن در اکثر نقاط کشور نیز از دیگر نقاط قوت دولت بود.

عسگراولادی بیان داشت: با وجود گرانی در این سال ها اگر دقیق بررسی کنید، می بینید مشکل مسکن کم شده است؛ چرا که در حال حاضر ۸۵ درصد افراد تحت پوشش کمیته امداد خانه دار شده اند و این قطعاً افتخاری برای نظام جمهوری اسلامی است.

دبیرکل جبهه پیروان خط امام و رهبری در بخش پایانی سخنان خود در مورد موضع گیری اخیرش درباره موسوی و کروبی خاطرنشان کرد: در این مورد بنده فکر کردم، قفلی است که اگر باز نشود در انتخابات آینده هم دچار مشکل خواهیم شد.

وی اظهار داشت: قفل این بود که فتنه را به کروبی و موسوی نسبت می دادند؛ در حالی که مقام معظم رهبری فرمودند که فتنه گر آمریکا و رژیم صهیونیستی است و من از همین سخن آقا استنباط کردم و گفتم که فتنه جای دیگری است و بین مفتون و فتنه زده تفاوت است.