• لینک کوتاه
 • کد خبر: 331389

  نماینده مردم تهران درباره افزایش آلودگی هوا در کلان شهرها از جمله تهران انتقاد کرد.

  به گزارش پارس به نقل ازباشگاه خبرنگارانحمید رسایی نماینده مردم تهران طی تذکری به ماده 214 آیین نامه داخلی مجلس که به موضوع تحقیق و تفحصات مجلس اشاره داشت، خطاب به رئیس مجلس گفت: بنده چند روز پیش درباره موضوع تحقیق و تفحص در سازمان بورس سوالاتی را مطرح کردم و شما گفتید حرف بنده درست است و چون ما در روزهای پایانی مجلس قرار داریم هیئت رئیسه تصمیم گرفته که این تحقیق و تفحص صورت نگیرد.

  وی با بیان اینکه سال گذشته موضوع تحقیق و تفحص از سازمان محیط زیست مطرح شد و این تحقیق و تفحص تاکنون عملیاتی نشده است افزود: یک سال پیش قرار نبوده مجلس تعطیل شود چرا پس این تحقیق و تفحص عملیاتی نشد.

  نماینده مردم تهران در ادامه با اشاره به مصاحبه عضو شورای شهر تهران درباره آلودگی هوا بیان داشت: عضو شورای شهر در مصاحبه‌ای گفتند که در این روزها میزان مرگ و میر در تهران به دلیل آلودگی هوا به 30 نفر رسیده و اورژانس هم برخی موارد را اعلام کرده است.

  رسایی با اشاره به انتقاد مردم درباره آلودگی هوا به برخی از نمایندگان مجلس تأکید کرد: برخی مسئولان در دفاتر کاری خود دستگاه‌های تصفیه هوا دارند، ولی مردم که دستگاه هوا ندارند تا بتوانند هوای سالمی را استنشاق کنند که این موضوع هرچه سریعتر باید پیگیری شود.

  نماینده مردم تهران افزود: متأسفانه آلودگی هوا به جایی رسیده که مردم از این موضوع جوک می‌سازند و می‌گویند مسئولین محیط زیست برای حل بحران آلودگی دست به دامن ملائک شدند تا باد و باران به کلان شهرها بیاید. 

  رسایی با اشاره به وضع نابه سامان واردات بنزین در کشور گفت: تمام دغدغه ما این است که دولت باید تصمیمی در این رابطه اتخاذ کند چرا که جان مردم در خطر است.

  عضو کمیسیون اصل نود مجلس در ادامه بیان داشت: روز چهارشنبه سازمان محیط زیست دولت یازدهم اذعان داشت که حدود 15 نمره آلودگی هوا بیشتر شده ولی ما دیدیم که دولت تنها مدارس را در تاریخ دوشنبه و سه‌شنبه هفته پیش تعطیل کرد و از تعطیلی روز چهارشنبه که آلودگی هوای بیشتری در آن مشاهده می‌شد، تعطیل نکرد.

  در ادامه محمد حسن ابوترابی فرد که ریاست بخشی از جلسه علنی امروز را برعهده داشت در پاسخ به اظهارات رسایی گفت: بنده تحقیق و تفحص از سازمان محیط زیست را مطالعه و پیگیری می‌کنم.

  آلودگی هوا آیین نامه داخلی مجلس جلسه علنی محیط زیست واردات بنزین

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها