• لینک کوتاه
 • کد خبر: 331369

  جلسه علنی مجلس امروز در حالی آغاز شد که حال و هوای نمایندگان در موضوعات انتخاباتی درو از چشم خبرنگاران نماند.

  به گزارش پارس به نقل ازباشگاه خبرنگارانسیصد و هشتاد و چهارمین جلسه علنی امروز (یکشنبه 6 دیماه مجلس شورای اسلامی) در حالی آغاز شد که این جلسه تحت تاثیر موضوعات مربوط به ثبت‌نام داوطلبین انتخابات مجلس دهم بود.

   
  برخی از نمایندگان در این جلسه در جمع‌های 3 الی 4 نفره درباره حضور و حضور نیافتنشان در انتخابات مجلس دهم برای هم توضیحاتی می‌دادند.
   
  این در حالیست که فرآیند ثبت‌نام داوطلبان مجلس دهم در شامگاه روز جمعه (4 دیماه) به پایان رسیده بود و حضور نیافتن برخی از چهره‌های سرشناس مجلس در این انتخابات حاشیه‌ساز شد.
   
  اما از جمله افرادی که حضور نیافتن آنان در دهمین دوره انتخابات مجلس به پدیده این دوره از انتخابات تبدیل شد؛ محمدرضا باهنر بود. وی پس از 28 سال نمایندگی مجلس شورای اسلامی در دوره‌های دوم، سوم، چهارم، پنجم، هفتم، هشتم و نهم مجلس از حضور در انتخابات مجلس دهم امتناع کرد که این موضوع خود باعث تعجب بسیاری از گروه‌های سیاسی کشور شد.
   
  رمزگشایی از جریان کنار کشیدن باهنر از ثبت‎نام نمایندگی امروز بسیاری از نمایندگان را مشغول کرده بود و به همین دلیل، زمانی که محمدرضا باهنر برای یک گپ و گفت کوتاه در کنار صندلی نماینده‌ای قرار می‌گرفت، سایر نمایندگان دور وی جمع شده و خواستار توضیح باهنر درباره حضور نیافتنش در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی می‌شدند، که باهنر هم در ادامه این واکنش‌ها از حضور نیافتنش در انتخابات برای نمایندگان مجلس پرده بر می‌داشت.
   
  در همین رابطه مهدی کوچک‌زاده نماینده مردم تهران که خود یکی از شنونده‌های اظهارات باهنر در جمع‌های داخل صحن بود، در گفت وگو با خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، گفت: سوالی برای همه نمایندگان پیش آمده بود که چرا محمدرضا باهنر در انتخابات مجلس دهم داوطلب نشده است که وی توضیحاتی را در این رابطه به نمایندگان داد.
   
  وی افزود: باهنر به نمایندگان می‌گفت که احتمال دارد اصولگرایان در انتخابات مجلس دهم موفق شوند و این خود دلیلی بوده که وی در انتخابات آتی شرکت نکرده است. 

  اما روایت‌های حاشیه ای جلسه علنی امروز به همین جا ختم نشده و برخی از گروه‌های اصولگرا هم در رابطه با برخی موضوعات جمع‌های سه الی 4 نفره داشتند.
   
  گفتنی است، در جلسه علنی امروز مجلس برخی از نمایندگان اصولگرا برای لحظاتی دور میز حدادعادل سخنگوی ائتلاف اصولگرایان حلقه زدند.
   
  البته این ناگفته نماند که برخی از نمایندگان هم امروز در صحن علنی حتی کنایه‌هایشان هم انتخاباتی شده بود، به عنوان مثال زمانی که فرهنگی، عضو هیئت رئیسه مجلس در رابطه با پایان زمان نطق ایرج ندیمی به وی تذکر داد، ندیمی در پاسخ به او گفت: زمان من هنوز باقی مانده و ما می‌دانیم که شما در مجلس آینده حضور خواهید داشت.
  اصولگرایان ایرج ندیمی صحن علنی عضو هیئت رئیسه مجلس نمایندگان مجلس

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها