• لینک کوتاه
 • کد خبر: 33101

  خردادماه امسال یازدهمین دور انتخابات ریاست جمهوری برگزار خواهد شد.

  به گزارش ایسنا، خبرآنلاین در این خبر، جدولی از اتفاقات مربوط به انتخابات های ریاست جمهوری در کشورمان منتشر کرده و در خبر خود نوشته است: دموکراسی ایرانی پس از پیروزی انقلاب اسلامی، انتخابات‎ های گوناگونی را به خود دیده است. برگزاری بیش از ۳۰ انتخابات پس از انقلاب نشان دهنده اهمیت حضور مردم برای نظام جمهوری اسلامی بوده است. از میان همه انتخابات‎ هایی که برگزار شده است شاید گزافه‎ گویی نباشد که انتخابات ریاست جمهوری را مهمترین و رقابتی‎ ترین انتخابات در میان سایر انتخابات‎ ها بنامیم.

  تاکنون ۱۰ دوره انتخابات ریاست جمهوری در ایران برگزار شده و ۱۰ دولت سرکار آمده‎ اند و رفته‎ اند. اما همه این دولت‎ ها سرنوشت یکسانی نداشته‎ اند. برخی مانند دولت بنی‎ صدر دولت مستعجل بودند، برخی مانند دولت رجایی ماندگار در قلوب و برخی هم روال عادی یک دولت را سپری کرده‎ اند و جای خود را به دیگران داده‎ اند. اما نکته ثابت در این سال‎ ها بحث انتخابات است که هر دوره علیرغم برخی چالش‎ ها برگزار شده است. گویی که دولت‎ ها می‎ آیند و می‎ روند و این انتخابات است که باقی می‎ ماند.

  اینفوگراف حاضر تصویری است از ۱۰ دوره رقابت های انتخاباتی و سرنوشت روسای جمهوری که توانسته‎ اند در این رقابت‎ ها گوی پیروزی را از رقبای خود بربایند.

  انتخابات انتخابات ریاست جمهوری انقلاب ایران پیروزی انقلاب اسلامی دموکراسی دولت رقابت ریاست جمهوری نظام جمهوری اسلامی

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها