عضو هیات رئیسه مجلس:

 • لینک کوتاه
 • کد خبر: 33080

  عضو هیات رئیسه مجلس با تاکید بر این که بیانات نوروزی رهبر معظم انقلاب ناظر بر اقتدار جمهوری اسلامی ایران در حوزه های داخلی و بین المللی بود، گفت: عصبانت مقامات کاخ سفید از اقتدار جمهوری اسلامی آنجایی نشان داده شد که اوباما سعی کرد با سخنان خود بیانات رهبر انقلاب را تحت تاثیر قرار دهد. بهتر است رئیس جمهور آمریکا به جای دلسوزی برای شرایط اقتصادی داخلی مردم ایران، ابتدا به فکر حل مشکلات اقتصادی کشورش باشد.

  به گزارش پارس، حجت الاسلام حسین سبحانی نیا در گفتگو با خبرنگار مهر درباره اظهارات اوباما پس از بیانات رهبر معظم انقلاب در خصوص رفع مشکلات اقتصادی داخلی توسط مسئولان جمهوری اسلامی اظهار کرد: نه تنها اوباما بلکه همه سردمداران کاخ سفید ملزم به دفاع از وجود رژیم نامشروع صهیونیستی هستند و معمولاً این حساسیت ها را در قبال سخنانی که درباره این رژیم بیان می شود نشان داده و می دهند، اظهارات اخیر رئیس جمهور آمرکیا هم در همین راستا است.

  وی افزود: اوباما و امثال او باید بدانند که جمهوری اسلامی ایران به رغم وجود مشکلات اقتصادی اقدامات بزرگی را انجام داده که موجب تعجب کشورهای غربی شده است چرا که آنها تلاش می کردند با ایجاد مشکلات اقتصادی ملت ایران را به زانو در بیاورند اما امروز در عین وجود مشکلات اقتصادی شاهدیم که در گوشه و کنار کشور هر روز پروژه های مختلف کوچک و بزرگ به بهره برداری می رسد.

  عضو هیات رئیسه مجلس تصریح کرد: مردم و مسئولان جمهوری اسلامی تحریم ها و فشارهای اقتصادی را تحمل می کنند اما همچنان روی مواضع خود و پاسداری از ارزش های انقلاب اسلامی ایستاده اند لذا آمریکا و کشورهای غربی باید تا کنون این نکته را فهمیده باشند که ملت ایران هیچگاه تحت تاثیر وجود فشارها و تحریم ها پای میز مذاکره نمی نشینند و امتیازی به آنها نمی دهند.

  وی با بیان اینکه فرمایشات نوروزی رهبر معظم انقلاب ناظر بر اقتدار جمهوری اسلامی در عرصه های داخلی و بین المللی بود گفت: ایشان سخنانی را بیان کردند که مزدوران خرده پایی مثل رژیم صهیونیستی گمان نکنند با وجود تحریم ها و فشارها می توانند اقدامی را علیه جمهوری اسلامی صورت دهند چرا که امروز ایران مقتدرتر از گذشته در عرصه های نظامی و دفاعی آماده پاسخگویی به دشمنان خود است.

  سبحانی نیا با بیان اینکه سردمداران آمریکا و کشورهای غربی باید در آینده به جامعه جهانی در قبال ظلم هایی که در حق ملت ایران روا داشتند باشند یادآور شد: امروز شاهدیم که وسایلی مثل دارو که در هیچ کجای دنیا تحت تحریم قرار نمی گیرد چون با اهداف انسان دوستانه مغایر است، امروز برای ملت ایران تحت تحریم قرار گرفته است لذا آنهایی که این گونه اقدامات را انجام داده اند باید در آینده پاسخگو باشند.

  وی افزود: اقداماتی نظیر تحریم و ایجاد محدودیت های اقتصادی برای انجام مبادلات از سوی ملت ایران در راستای گرفتن امتیاز از جمهوری اسلامی ایران و وادار کردن ما به پذیرفتن برخی خواسته های غرب در موضوعات گوناگون بویژه در بحث هسته ای است که عدم نتیجه گیری در این موضوعات باعث عصبانیت آمریکا و غربی ها شده است.

  عضو هیات رئیسه مجلس با بیان این که البته آقای اوباما باید بداند که وجود مشکلات اقتصادی در آمریکا که خود را مدعی مدیریت جهانی می داند کمتر از دیگر نقاط دنیا نیست، خاطرنشان کرد: آمریکا امروز خود تحت تاثیر مشکلات اقتصادی فراوانی قرار گرفته است که آخرین مورد آن بر می گردد به درگیری های اخیر بین کنگره آمریکا و شخص اوباما که درباره تصویب کسیری بودجه کشمکش های فراوانی داشتند لذا بهتر است به جای این که مسئولان این کشورها به فکر حل مشکلات دیگران باشند ابتدا مشکلات اقتصادی داخلی کشورشان را حل کنند سپس درباره دیگران اظهار نظر کنند.

  اوباما جمهوری اسلامی جمهوری اسلامی ایران رئیس جمهور آمریکا رهبر انقلاب رهبر معظم انقلاب شرایط اقتصادی کاخ سفید مردم ایران مشکلات اقتصادی

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها