• لینک کوتاه
 • کد خبر: 33079

  رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: دولت باید از اتفاقی که برای بازار ارز افتاد درس عبرت بگیرد و تدابیری بیاندیشد تا در سال ۹۲ شاهد این به هم ریختگی و افزایش ها و نوسانات نرخ ارز نباشیم.

  به گزارش پارس ارسلان فتحی پور در گفتگو با خبرنگار پارلمانی مهر با اشاره به عملکرد مسئولان در سال ۹۱ با توجه به نامگذاری سال گذشته گفت: با توجه به این که سال گذشته سال تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی بود و ما دچار تحریم های شدید بودیم، نتوانستیم آن طور که باید و شاید طبق این نامگذاری پیش برویم.

  وی افزود: بر خلاف قانون بودجه ۹۱ که گشایش اعتبارات باید با ۱۰ درصد انجام می شد متاسفانه با ۱۳۰ درصد اعتبارات گشایش یافت و خیلی از افراد نتوانستند کار اقتصادی خود را پیش ببرند. بانک های عامل از تولید کنندگان پول گرفتند اما ارز درخواستی آنها را تحویل ندادند و این کارها تولید را با مشکل مواجه کرد و تولید کاهش یافت و به دنبال آن تقاضا بیشتر شد و شاهد افزایش بی رویه قیمت ها بودیم.

  رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: حمایت از تولید آرامش و امنیت به جامعه می دهد و اشتغال را ایجاد می کند و همه اینها اقتصاد کشور را متحول خواهد کرد. بهتر است در سال ۹۲ آن چه که باید در سال ۹۱ پیگیری می شد را مد نظر قرار دهیم و کاستی ها را جبران کنیم.

  وی تاکید کرد: محوریت تاثیر بودجه ۹۲ نیز باید حمایت از تولید باشد تا بتوانیم دین خود را به فرمایشات رهبری ادا کنیم.

  فتحی پور گفت: دولت باید از اتفاقی که برای بازار ارز افتاد درس عبرت بگیرد و تدابیری بیاندیشد تا در سال ۹۲ شاهد این به هم ریختگی و افزایش ها و نوسانات نرخ ارز نباشیم.

  ارز اشتغال بودجه جامعه حمایت از تولید حمایت از کار و سرمایه ایرانی دولت دین کمیسیون اقتصادی نرخ ارز

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها