• لینک کوتاه
 • کد خبر: 32849

  رئیس جمهور کشورمان در پیامی به دولت و مردم ترکمنستان تأکید کرد که با آغاز جشن جهانی نوروز به برقراری و شکوه بیشتر انسانیت، دوستی نشأت گرفته از فرهنگ ملیت‌های مختلف و برقراری صلح و امنیت پایدار در جهان امیدوار هستیم.

  به گزارش پارس به نقل از فارس در عشق‏ آباد، خبرگزاری رسمی ترکمنستان امروز با چاپ متن کامل پیام تبریک محمود احمدی نژاد خطاب به همتای ترکمن خود، عنوان کرد: رئیس جمهور ایران در این پیام، بهار را مرحله جدیدی از ادامه حیات توصیف و آن را زمانی شگفت انگیز و پر از احساسات تجدید زمین، گیاهان، چشمه ها و کل طبیعت قلمداد کرده‏ است.

  وی افزود: با فرا رسیدن فصل بهار ملت‏ های مختلف با تجربه کردن هماهنگی با طبیعت و احساسات، تلاش بیشتری برای پیشبرد اهداف والای خود که صلح، عدالت و نیکی است، انجام می دهند.

  وی با اشاره به اینکه در سنت‏ های تجلیل و گرامی‏ داشت از جشن جهانی نوروز بالاترین ظهور اهداف والای الهام گرفته از خدا ترسیم می‏ گردد، تصریح می کند: ماهیت این جشن در امید و عشق بیان می‏ شود و با تصمیم سازمان ملل متحد عید نوروز جشن بین المللی اعلام و این عید به عنوان کهن ترین و باستانی ترین میراث بشریت به رسمیت شناخته شد.

  احمدی نژاد در بخش دیگر این پیام که از تلویزیون ملی ترکمنستان نیز قرائت شد، تأکید کرد: در آستانه این بهار زیبا که شادی آور است به برقراری و شکوه بیشتر انسانیت و عدالت واقعی، احیا معنوی، دوستی و برادری نشأت گرفته از فرهنگ ملیت های مختلف، برقراری صلح و امنیت پایدار در جهان به همت عمومی، امیدوار هستیم.

  جشن جهانی نوروز ۹۲ در تاریخ ۲۱ مارس سال جاری میلادی در عشق‏ آباد و حومه آن با حضور سران کشورهای ترکمنستان، ایران، پاکستان، افغانستان، تاتارستان روسیه و سایر مقامات عالی رتبه کشورهای حوزه تمدنی نوروز برگزار شد.

  ایران پاکستان ترکمنستان تلویزیون جهان دولت رئیس جمهور زمین طبیعت نوروز

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها