• لینک کوتاه
 • کد خبر: 32752

  رییس جمهوری سابق پاکستان اعلام کرد که وی قطعا فردا (یکشنبه) به کشورش بازمی‌گردد تا در انتخابات تاریخی پاکستان که در ماه مه برگزار می‌شود شرکت کند و هر گونه خطری را به جان می‌خرد.

  به گزارش پارس به نقل از ایسنا و به نقل از خبرگزاری فرانسه، چند ساعت پس از آن که دادگاه پاکستان با تامین امنیت پرویز مشرف موافقت و اعلام کرد که زمینه را برای بازگشت وی پس از پنج سال تبعید آماده می کند و اقدام به بازداشت او نخواهد کرد، جمهوری سابق پاکستان با خبرگزاری فرانسه در دبی مصاحبه کرد.

  پرویز مشرف در مصاحبه اش با خبرگزاری فرانسه گفت: صد درصد روز یکشنبه به پاکستان بازمی گردم، قسم می خورم از هر راهی خواه زمینی، دریایی یا هوایی و حتی با قبول خطر مرگ به کشورم باز گردم.

  پرویز مشرف در کودتای خونین سال ۱۹۹۹ هنگامی که رییس وقت ستاد مشترک ارتش بود، زمام امور کشور را به دست گرفت و در سال ۲۰۰۸ و هنگامی که آصف علی زرداری در انتخابات ریاست جمهوری پیروز شد از پاکستان خارج شد.

  پرویز مشرف در خصوص پرونده ترور بی نظیر بوتو، نخست وزیر سابق و همسر زرداری در یک حمله انتحاری در ۲۷ دسامبر ۲۰۰۷ میلادی تحت پیگرد قرار گرفت.

  وی درخصوص ضعیف شدن پایگان قدرتش در پاکستان گفت: من با تشکیل یک ائتلاف با دیگر احزاب پاکستانی از جمله حزب" تحریک انصاف" موافقم.

  تحلیل گران سیاسی معتقدند که پرویز مشرف هیچ آینده سیاسی ندارد چرا که وی فکر می کند که مردم آن قدر از دولت حاکم پاکستان منزجر شده اند که او را حمایت خواهند کرد اما این اتفاق نخواهد افتاد و مشرف ناامید می شود.

  آصف علی زرداری انتخابات انتخابات ریاست جمهوری بی نظیر بوتو پاکستان تامین امنیت دبی دولت مرگ مصاحبه
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها