• لینک کوتاه
 • کد خبر: 32747

  عراقی‌ها روز جمعه با برگزاری تظاهرات در استان‌های مختلف این کشور اعتراض خود را نسبت به سیاست‌های دولت نوری المالکی اعلام کردند.

  به گزارش پارس، ایسنا به نقل از سایت اینترنتی شبکه الجزیره نوشت، تظاهرکنندگان عراقی در جریان اعتراضات خود خواهان وحدت مردم این کشور شده و بر مسالمت آمیز بودن اعتراضاتشان تاکید کردند.

  مردم این کشور با حرکت به سمت میدان ها و مساجد موجود در چند استان از جمله بغداد برای اقامه نماز جمعه شعار" نه به دولت آشوب و خون" سر داده و بار دیگر از دولت عراق خواستند تا هر چه سریع تر به درخواست های تظاهرکنندگان پاسخ دهد.

  خطیبان نماز جمعه عراق نیز با انتقاد از سیاست های نوری المالکی نخست وزیر این کشور وی را به تلاش برای ایجاد جنگ طایفه ای در کشور متهم کردند.

  تظاهرات مشابهی نیز در استان های الانبار، نینوا، صلاح الدین، کرکوک، دیالی و بغداد برگزار شد.

  تظاهرکنندگان خواهان لغو قانون دادخواهی و عدالت و ماده ۴ قانون مبارزه با تروریست شدند.

  مارتین کوبلر، رییس هیات سازمان ملل در عراق نیز عنوان داشت که شهرهای غربی عراق از ماه دسامبر تاکنون شاهد برگزاری تظاهرات مردم این کشور در اعتراض نسبت به شرایط معیشتی و حقوق بشر بوده است.

  عبدالمهدی الکربلایی، نماینده آیت الله العظمی سید علی سیستانی، مرجع عالی قدر شیعیان در خطبه های نماز جمعه عنوان داشت: گروه های سیاسی که اختلافات زیادی با یکدیگر دارند باعث شدند تا کشور در شرایط بسیار وخیمی قرار بگیرد.

  وی در ادامه نسبت به کوتاهی نیروهای امنیتی با وجود تعداد زیاد این نیروها انتقاد کرد.

  استان های مختلف جنگ خطبه های نماز جمعه دولت عراق گروه های سیاسی مسالمت آمیز نماز جمعه نوری المالکی نیروهای امنیتی
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها