• لینک کوتاه
 • کد خبر: 32726

  در حالی که درگیریها در شهر طرابلس همچنان ادامه دارد، نجیب میقاتی استعفای خود را از نخست وزیری لبنان اعلام کرده است تا بحران در این کشور همچنان ادامه داشته باشد.

  به گزارش پارس، مهر به نقل از رسانه های لبنانی نوشت، نجیب میقاتی در پی بحرانی که دولتش در خصوص انتخابات پارلمانی و مناقشات در ارتباط با تمدید فعالیت یک مقام امنیتی بلندپایه روبرو شده بود، از مقام خود استعفا کرد.

  میقاتی با اشاره به اینکه در گذشته دو بار قصد استعفا داشته است، در سخنانی خطاب به لبنانی ها گفت استعفای دولت خود را اعلام می کنم تا شاید به عنوان تنها عامل راهگشا، گروههای سیاسی به مسئولیت خود عمل کنند.

  استعفای میقاتی در حالی است که لبنان چند روزی است به سبب درگیریهای شدید در شهر طرابلس، با بحران امنیتی نیز روبرو شده است، درگیریها میان دو منطقه باب التبانه و جبل محسن همچنان ادامه دارد و نیروهای ارتش نیز همچنان به تلاشهای خود برای مهار تنشها و بازگشت آرامش و ثبات به این شهر شمالی تلاش می کنند. پ

  خبرگزاری لبنان نیز گزارش داد نیروهای ارتش با قدرت به هر نقطه ای که از آنجا تیراندازی صورت می گیرد، پاسخ می دهند و صداهای تبادل آتش در محورهای جبل محسن و الملوله همچنان شنیده می شود.

  نجیب میقاتی در گفتگو با روزنامه السفیر گفته است تاریخ درباره درستی یا عدم درستی موضع من قضاوت خواهد کرد. وی خاطر نشان کرد به این دلیل استعفا کردم که متقاعد شدم بهترین وسیله برای حمایت از لبنان و لبنانی هاست.

  شبکه المنار نیز گزارش داد طرفداران میقاتی، برخی راههای منتهی به منطقه ای در طرابلس را مسدود کرده اند. این در حالی است که برخی محافل لبنانی، بحران سوریه را از مهمترین عوامل ادامه ناآرامی ها و درگیریها در طرابلس قلمداد کرده اند.

  انتخابات بحران سوریه تیراندازی دولت رسانه لبنان استعفا همچنان طرابلس میقاتی

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها