• لینک کوتاه
 • کد خبر: 32700

  به دنبال انتشار مصاحبه جنجال‌برانگیز ملک عبدالله دوم با یک مجله آمریکایی، اخوان المسلمین اردن با صدور بیانیه‌ای خواهان عذرخواهی پادشاه این کشور شد.

  به گزارش پارس به نقل از ایسنا، به نقل از سایت شبکه الجزیره، اخوان المسلمین اردن در بیانیه خود اعلام کرد که سخنان ملک عبدالله دوم، پادشاه این کشور جایگاه اقشار مختلف جامعه اردن را خدشه دار کرده است.

  ملک عبدالله دوم در مصاحبه خود با مجله" آتلانتیک" آمریکا با انتقاد شدید از تشکیلات اخوان المسلمین در اردن، اعلام کرده بود که این گروه یک" گروه ماسونی" به شمار می آید.

  اخوان المسلمین اردن همچنین اعلام کرد که سخنان ملک عبدالله دوم از کمترین سطح از احساس مسئولیت برخوردار نیست و اهانت به مردم وکشور اردن به شمار می آید. ملک عبدالله دوم در سخنان خود رهبران اخوان المسلمین را متهم کرده بود که از رهبران اخوان المسلمین مصر دستور می گیرند.

  اخوان المسلمین اردن در بیانیه خود اعلام کرد که این اتهامات پادشاه هیچ پایه و اساسی ندارد و باید هر چه سریعتر مستقیما عذرخواهی کند. ملک عبدالله دوم در این مصاحبه خود عنوان داشته بود که اخوان المسلمین تلاش دارد تا وی را از قدرت برکنار کند.

  پادشاه اردن اخیرا درستی سخنان منتشر شده از سوی مجله آتلانتیک را زیر سوال برده است. مسئولان این مجله نیز اعلام کردند که حاضرند فایل صوتی مصاحبه ملک عبدالله دوم را در اینترنت قرار دهند.

  ملک عبدالله دوم در این مصاحبه اعلام کرده بود که محمد مرسی، رییس جمهوری مصر فردی شکست خورده و ضعیف است و شایستگی رهبری این کشور را ندارد. وی گفته بود که اخوان المسلمین به مثابه گرگ هایی هستند که در لباس گوسفندان پنهان شده اند و می خواهند تفکرات خود را در خاورمیانه منتشر کنند.

  ملک عبدالله دوم همچنین عنوان داشت که اسلامگراها نباید به قدرت برسند. وی همچنین دیپلمات های آمریکایی را به ساده انگاری و سطحی نگری در نحوه برخوردشان با اخوان المسلمین متهم کرده بود.

  پادشاه اردن، رجب طیب اردوغان، نخست وزیر ترکیه و محمد مرسی را مستبد خوانده بود. وی همچنین اعلام کرده بود که اخبار منتشر شده در خصوص اینکه او نماز نمی خواند، کاملا نادرست است و او یک مسلمان میانه رو است.

  اخوان المسلمین اینترنت جامعه رجب طیب اردوغان صدور بیانیه ای محمد مرسی مصاحبه مصر ملک عبدالله نخست وزیر ترکیه

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها