داغ ترین های سیاست در اردیبهشت ۹۱؛

 • لینک کوتاه
 • کد خبر: 32685

  برگزاری دور دوم انتخابات مجلس نهم، حضور رئیس جمهور در جلسات مجمع تشخیص مصلحت نظام، اعلام موجودیت فراکسیون رهروان ولایت در مجلس، تقدیر خطیب جمعه تهران از تلاش شهردار بخاطر وقوع سیل تهران، انتقاد علما و نمایندگان مجلس از گرانی ها و بی تدبیری های دولت و پیروزی قاطع فهرست انتخاباتی جبهه متحد اصولگرایان در مجلس نهم از مهمترین رویدادهای سیاسی اردیبهشت ماه سال ۹۱ بود.

  به گزارش پارس به نقل از مهر، در میان رخدادهای سیاسی که در اردیبهشت ۹۱ اتفاق افتاد، برگزاری دور دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی برای تعیین تکلیف ۶۵ کرسی باقیمانده مجلس شورای اسلامی از مهمترین آن بود که ۲۵ نفر از ۳۰ نماینده تهران در این دوره مشخص شدند. در ادامه آنچه که در اردیبهشت ۹۱ گذشت را با هم مرور می کنیم.

  تقدیر ویژه آیت الله جنتی از شهردار تهران

  آیت الله جنتی در خطبه های نمازجمعه تهران با اشاره به سیل تهران، گفت: سیلی که اخیرا در تهران آمد همه ما را غافلگیر کرد اما واقعا شهردار تهران همه تلاش خود را به کار بست تا برای کسی اتفاقی نیفتد و تا جایی که در جریان هستم شهردار تهران چند روز نخوابید و این سیل را به خوبی مدیریت کرد. بنابراین جا دارد همین جا از مدیریت ایشان تشکر کنم.

  وی افزود: گفت: شهردار تهران همه تلاش خود را به کار بست تا برای کسی اتفاقی نیفتد و تا جایی که در جریان هستم شهردار تهران چند روز نخوابید و این سیل را به خوبی مدیریت کرد.
   
  عارف گزینه اصلاح طلبان برای ریاست جمهوری
   
  علی اکبراولیاء در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به گزینه اصلاح طلبان برای ریاست جمهوری خبرداد: آقای عارف به عنوان کاندیدای اصلاح طلبان مطرح هستند و برخی گفتگو ها و رایزنی هایی در این خصوص شده است.
   
  از انتقاد دست برنمی داریم/ بیماری هلندی اقتصاد را به احمدی نژاد تذکر داده بودم

  رئیس مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی گفت: برخی از ما ایراد می گیرند که چرا مدام از احمدی نژاد انتقاد می کنید باید به این افراد گفت که ما با ملت و قانون اساسی عهد بسته ایم آن جایی که باید از دولت پشتیبانی کنیم حتما این کار را می کنیم و انتقادات خود را نیز به موقع بیان می کنیم بنابراین نباید از ما خرده بگیرید.

  وی در ادامه به بیماری هلندی در اقتصاد اشاره کرد و افزود: اولین بودجه ای که احمدی نژاد در سال ۸۴ بست این موضوع (بیماری هلندی) دیده می شد از این رو بنده به همراه آقایان نادران و خوش چهره در جلسه ای که تیم اقتصادی دولت حضور داشتند شرکت کردیم و در آن جلسه من به موضوع بیماری هلندی پرداختم.
   
   
  واکنش صریح صدیقی به اظهارات الهام/ توهین کنندگان علم و تقوا ندارند

  امام جمعه موقت تهران در واکنش به اظهارات الهام در خصوص عضویت افراد بیکار در مجمع تشخیص برای جلوگیری از مزاحمت آنان برای نظام، گفت: این حرف ها، حرف کسانی است که خیلی بنیه ای ندارند، اگر بنیه علمی و تقوایی داشتند این حرف های ناشیانه را نمی زدند.

  حجت الاسلام کاظم صدیقی امام جمعه موقت تهران در گفتگو با خبرنگار مهر، در خصوص رعایت اخلاق انتخاباتی از سوی کاندیداها در مرحله دوم انتخابات نهمین دوره مجلس گفت: فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص رعایت اخلاق از سوی کاندیداها در رقابت انتخاباتی عین اسلام است.
   
  وی در ادامه اظهار داشت: قرآن کریم همه را دعوت به اخلاق و اخوت، رعایت اخلاق اسلامی و پرهیز از سرزنش کرده است.
   
   
  مدعیان طرفداری از آیت الله مصباح جریان انحرافی را توهم می دانند

  دبیرکل جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه آیت ا… مصباح نگرانی جدی و حداکثری را از بروز انحراف بیان می کنند، گفت: از آن طرف عده ای که مدعی طرفداری ایشان هستند می گویند اصلاً انحراف توهم است و برای ما ثابت نشده است.

  حمایت از احمدی نژاد در جهت ترویج مشایی حرام است

  محمدنبی حبیبی دبیر کل حزب موتلفه اسلامی گفت: آیت الله مصباح در خصوص قهر رئیس جمهوری در سال گذشته فرموده بودند که اگر حمایت از آقای احمدی نژاد مستلزم ترویج مشایی می شود، حمایت از احمدی نژاد حرام است.

  دبیر کل حزب موتلفه اسلامی ادامه داد: الان جبهه پایداری پشتیبان آقای احمدی نژاد است، سوال ما از جبهه پایداری این است که مگر شما مرید آیت الله مصباح یزدی نیستید؟ مگر احمدی نژاد از مشایی حمایت نمی کند؟ احمدی نژاد منهای مشایی وجود ندارد و چرا شما حمایت خود را پنهان می کنید.
   
  حبیبی در ادامه گفت: در طول ریاست جمهوری آقای احمدی نژاد اگر کسی با مشایی زاویه پیدا کند باید از ریاست جمهوری برود و این حمایت کامل وی از مشایی را نشان می دهد.
   
  احمدی نژاد بعد از حدود دو سال به جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام رفت

  دومین جلسه مجمع تشخیص مصحلت نظام در سال جدید با حضور سران سه قوه برگزار شد.
  جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام با حضور احمدی نژاد، علی لاریجانی و آملی لاریجانی و اکثریت اعضا در محل این مجمع برگزار شد.
   
  ۸تبعه ایرانی در عربستان اعدام نشده اند/ حکم متوقف شده است

  معاون وزیر امور خارجه از متوقف شدن حکم اعدام ۸ نفر اتباع ایرانی دستگیر شده در عربستان خبر داد.

  حسن قشقاوی، معاون کنسولی، پارلمانی و امورایرانیان وزارت امور خارجه در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص اخبار منتشر شده مبنی بر اعدام ۸ ایرانی از سوی رژیم سعودی از متوقف شدن این حکم در عربستان خبر داد.

  وی افزود: در پی تماس تلفنی که آقای علی اکبر صالحی، وزیر امور خارجه کشورمان با سعود الفیصل وزیر امور خارجه عربستان داشته است، حکم اعدام ۸ نفر اتباع ایرانی دستگیر شده در عربستان متوقف شده است.
   
  احمدی نژاد بدترین رفتار را با درآمدهای ارزی انجام داد

  رئیس وقت مرکز پژوهشهای مجلس با تاکید بر اینکه رئیس جمهور بدترین رفتار را با درآمدهای ارزی انجام داد، گفت: سرانه هر ایرانی به قیمت ثابت در دوره میرحسین موسوی سالانه ۶۰۸ دلار، در دوره آقای هاشمی رفسنجانی سالانه ۳۸۴ دلار و در زمان آقای خاتمی سالانه ۳۶۴ دلار بود اما در زمان ۵ سال اول دولت احمدی نژاد این رقم به ۸۲۴ دلار افزایش پیدا کرده است
   
  آغاز تبلیغات دور دوم انتخابات مجلس

  صولت مرتضوی در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به تمهیدات وزارت کشور برای برگزاری انتخابات مطلوب در ۱۵ اردیبهشت ماه گفت: تمام تمهیدات و مقدمات کار برای برگزاری انتخابات فراهم شده و تمام اقلام تحریری و تعرفه ها و لوازم مورد نیاز شعب اخذ رای در نظر گرفته شده است.

  رئیس ستاد انتخابات کل کشور با بیان اینکه ۱۳۰ نامزد برای دستیابی به ۶۵ کرسی باقیمانده مجلس شورای اسلامی در مرحله دوم با یکدیگر به رقابت می پردازند، گفت: تمام تمهیدات و مقدمات کار برای برگزاری انتخابات مطلوب فراهم شده است و تبلیغات انتخابات از پنجشنبه شروع می شود.
   
  وی با بیان اینکه دور دوم انتخابات در ۳۳ حوزه انتخابیه برگزار می شود، تصریح کرد: تبلیغات از روز پنجشنبه (۷/۲/۹۱) شروع می شود و کاندیداها به مدت یک هفته فرصت تبلیغ خواهند داشت.
   
  رئیس ستاد انتخابات کل کشوربا بیان اینکه نامزدهای رقابت کننده در دور دوم انتخابات مجلس پیش از این توسط وزارت کشور اعلام شده بودند، یادآور شد: ۱۳۰ نامزد برای دستیابی به ۶۵ کرسی باقیمانده مجلس شورای اسلامی در مرحله دوم با یکدیگر به رقابت می پردازند که ۲۵ کرسی از آن نامزدهای حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر است.
   
  فرار یک عضو دیگر منافقین / ۱۰۰ عضو گروهک به خارج از عراق می روند

  بررسی آخرین وضعیت گروهک تروریستی منافقین در دیدار وزیرامور خارجه عراق و نماینده ویژه سازمان ملل متحد و موافقت ۱۰۰ عضو این گروهک برای انتقال به خارج و تسلیم یک عضو دیگر به پلیس عراق از جمله خبرهای مربوط به این گروهک تروریستی است.

  گروهک تروریستی منافقین از دهه هشتاد پادگان نظامی اشرف دراستان دیاله (۵۷ کیلومتری شمال شرق بغداد) را به عنوان مقر خود برگزید. این گروهک علاوه بر اقدامات تروریستی علیه ملت ایران در همکاری با رژیم دیکتاتوری بعث سابق و القاعده جنایتهای فراوانی نیز علیه ملت عراق مرتکب شد، در پی توافق دولت عراق و سازمان ملل متحد، انتقال ساکنان اردوگاه اشرف (عراق جدید) به لیبرتی در حومه بغداد در چند مرحله انجام می شود.
   
  به سلامت تمام شدن دولت دهم و آغاز دولت یازدهم مهمترین دغدغه مجلس آینده

  محمدرضا باهنر نایب رئیس مجلس شورای اسلامی، قبل از شکل گیری مجلس نهم، گفت: فائق شدن بر تحریم ها، به سلامت تمام شدن دولت دهم و روی کار آمدن دولت یازدهم از مهمترین وظایف مجلس آینده است.
   
  مشایی احمدی نژاد را زمین زد

  عضو شورای مرکزی جبهه پایداری انقلاب اسلامی درباره اینکه آیت الله مصباح به رئیس جمهور گفته بودند که آقای مشایی شما را به زمین می زند گفت: همین طور شد آخرش این اتفاق افتاد.
   
  نامه جامعه مدرسین به احمدی نژاد/ دولت جلوی گرانی ها را بگیرد

  جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در نامه ای که به امضای آیت الله محمد یزدی رئیس شورای عالی این جامعه رسیده خطاب به محمود احمدی نژاد از وی خواستند با بهره گیری از نظرات کارشناسان اقتصادی جلوی گرانیها و افزایش قیمتها را بگیرد.
   
  دولت می خواهد در مرحله دوم هدفمندی قیمت حامل های انرژی را دو برابر کند

  الیاس نادران با اعلام اینکه دولت می خواهد در مرحله دوم هدفمندی قیمت حامل های انرژی را دو برابر کند تاکید کرد: تجربه مدیریتی دولت نشان داده است که اقتصاد کشور تحمل ظرفیت اجرای مرحله دوم هدفمندی یارانه ها آنطور که مورد نظر دولت است را ندارد.
   
  تولید ملی با مرده باد زنده باد به حرکت نمی افتد

  محمدرضا باهنر دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین با اشاره به سال تولید ملی گفت: شعار تولید ملی به دلیل این که رهنمود و فرمایش مقام معظم رهبری است از لحاظ شرعی لازم الاتباع است و دیگر آنکه رهبرمعظم انقلاب مسئول تعیین سیاست های کلی نظام هستند بنابراین همه دستگاه ها مکلفند که از لحاظ حقوقی آن را اجرا کنند. دلیل سوم این است که این شعار یکی از کارشناسی ترین و دقیق ترین شعارهای سال بود که باید اجرا شود.

  وی ادامه داد: معتقدم تولید ملی با مرده باد زنده باد به حرکت نمی افتد بلکه نیازمند حکمت، عقل، علم و یک وجدان عدالتخواه است که تنها به دنبال منافع شخصی نباشد و منافع کلی نظام جمهوری اسلامی را در نظر بگیرد.

  نتایج رسمی انتخابات تهران اعلام شد/ اسامی نمایندگان تهران
   
  ستاد انتخابات کشور در اطلاعیه ای اسامی منتخبان مرحله دوم انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر که در ۴۱۶۲ شعبه و از مجموع تعداد ۱۱۲۶۴۸۹ آرای صحیح ماخوذه حائز اکثریت نسبی آرا شده اند، را اعلام کرد.

  طبق اطلاعیه شماره ۲۳ ستاد انتخابات کشور اسامی منتخبان تهران به ترتیب آرا به این شرح است: بیژن نوباوه وطن ۴۹۱۷۹۹ رای، اسماعیل کوثری ۴۳۱۷۷۱ رای، احمد توکلی ۴۰۴۵۹۵ رای، علی مطهری ۳۸۰۶۵۳ رای، محمود نبویان ۳۷۹۵۱۲ رای، مهدی هاشمی ۳۶۹۳۱۷ رای، محمدرضا باهنر ۳۶۸۰۹۶ رای، علی اصغر زارعی ۳۴۰۹۹۹ رای، فاطمه رهبر ۳۲۷۹۵۸ رای، علیرضا زاکانی ۳۲۷۸۱۸ رای، زهره طبیب زاده نوری ۳۲۱۶۹۸ رای، روح الله حسینیان ۳۰۱۹۵۶ رای، حسین مظفر ۲۹۸۶۲۹ رای، فاطمه آلیا ۲۹۴۳۷۸ رای، مهدی کوچک زاده ۲۹۱۶۰۰ رای، غلامرضا مصباحی مقدم ۲۸۶۴۰۲ رای، لاله افتخاری ۲۸۵۲۸۵ رای، محمد سلیمانی ۲۸۴۴۵۲ رای، حمید رسایی ۲۸۰۴۸۳ رای، مجتبی رحماندوست ۲۷۹۳۰۲ رای، مهرداد بذرپاش ۲۷۱۷۷۱ رای، حسین طلا ۲۶۸۲۷۲ رای، الیاس نادران ۲۶۸۱۳۳ رای، علیرضا محجوب ۲۶۲۳۷۵ رای، حسین نجابت ۲۵۴۷۰۲ رای.
   
  درخواست عفو هزار نفر از منافقین از ایران

  شبکه پرس تی وی با اعلام این خبر افزود: این در حالی است که پنجمین گروه از عناصر گروهک تروریستی منافقین از پایگاه اشرف به کمپ ترانزیت در نزدیکی فرودگاه بغداد، پایتخت عراق منتقل شده اند.

  این شبکه خبرداده است که عدی الخدران، فرماندار شهر الخالص عراق اعلام کرد: پنجمین گروه از عناصر گروهک تروریستی منافقین روز جمعه (۱۵ اردیبهشت، ۴ می) از پایگاه اشرف به کمپ ترانزیت در نزدیکی فرودگاه بغداد منتقل شدند.

  عدی الخدران گفت، در این مرحله ۴۱۶ نفر ازعناصر گروهک تروریستی منافقین از اشرف اخراج شدند که ۳۵۰ نفر از آنان زن هستند.
   
  نزدیک به هزار نفر از عناصر گروهک تروریستی منافقین مستقر در پایگاه اشرف عراق درخواست بازگشت به ایران و استفاده از عفو جمهوری اسلامی را دارند.

  بر اساس این گزارش، تاکنون فقط ۱۰۰ نفر از عناصر گروهک تروریستی منافقین توانسته اند با اخذ پناهندگی از کشورهای ثالث از کمپ ترانزیت خارج شوند، این در حالی است که برخی از آنان هم با فرار از این کمپ خود را تسلیم نیروهای عراقی کرده اند.
  اعتماد مردم به روحانیت عامل پیروزی ۹۰ درصدی جبهه متحد در انتخابات شد
   
  سید رضا تقوی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: حضور حداکثری مردم در انتخابات، رعایت مرزهای اخلاقی با تاکید بر کرامت انسان ها در تبلیغات، تقویت بصیرت سیاسی جامعه، وفاداری به قانون و احترام به رای مردم را مهمترین راهبرد های جبهه متحد اصولگرایان در انتخابات مجلس شورای اسلامی بود.

  عضو هیئت داوری جبهه متحد اصولگرایان گفت: اعتماد مردم به روحانیت و به دو نهاد جامعه روحانیت مبارز و جامعه مدرسین حوزه علمیه موجب پیروزی و حضور ۹۰ درصدی نامزد های جبهه متحد در مجلس نهم شده است.
   
  مردم نامزدهای اصلاح طلب را نپذیرفتند

  صادق زیباکلام، استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به انتخابات مجلس نهم و تاثیر آن بر فضای سیاسی کشور اظهار داشت: این انتخابات هیچ تغییری در وضعیت و شرایط سیاسی کشور بوجود نخواهد آورد.

  صادق زیباکلام گفت: نامزدهایی که خود را بعنوان اصلاح طلبان معرفی کردند رأی نیاوردند چون مردم آنها را بعنوان اصلاح طلب نپذیرفتند.
   
  گوشت کیلویی ۲۵۰۰۰ تومان نتیجه شعار" پول نفت بر سر سفره مردم" است
   
  قدرت الله علیخانی عضو فراکسیون اقلیت مجلس با بیان اینکه با توجه به قیمت افسانه ای نفت در دولت تهم و دهم مردم امروز در شرابط بد افتصادی قرار دارند گفت: یکی از شعارهایی که دولت در اوایل کار خود سر می داد این بود که پول نفت را سر سفره مردم می آورد، گوشت کیلویی ۲۵۰۰۰ تومان پول نفت است؟

  جامعتین درباره ریاست لاریجانی یا حداد در مجلس نهم دخالت نمی کند

  حجت الاسلام محمد آشتیانی نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی در خصوص حمایت جامعتین از ریاست حداد یا لاریجانی برای ریاست مجلس آینده گفت: جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و جامعه روحانیت مبارز در این موضوع دخالت نخواهد کرد.

  احمدی نژاد به جای آیت الله جنتی تصمیم نگیرد

  سید سلمان ذاکر درگفتگو با خبرنگار مهر، در خصوص نامه رئیس جمهور به رئیس هیات عالی حل اختلاف و تنظیم روابط قوا، مبنی بر غیرقانونی بودن طرح نظارت بر نمایندگان گفت: مگر رئیس جمهور جای آقای جنتی است که درباره این طرح اعلام نظر کرده است، این شورای نگهبان است که تصمیم نهایی را درباره طرح نظارت بر نمایندگان اعلام می کند.
   
  وی با بیان اینکه نباید به جای شورای نگهبان اعلام نظر کرد، گفت: نمی دانم علت ارسال این نامه چه بوده است، چرا که طرح نظارت بر نمایندگان به صلاح دولت است و نباید با ارسال این نامه ها حاشیه ایجاد شود.
   
  عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی ضمن دفاع از طرح نظارت بر نمایندگان افزود: این طرح در جهت اهداف مجلس و دولت است و به وظایف نمایندگان کمک شایانی می کند به طوری که معتقدم می تواند در کارآمدی قوه مقننه نقش مهمی را ایفا کند.
  نشست اعلام موجودیت اصولگریان رهروان ولایت برگزار شد

  نشست مجمع عمومی فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت با حضور۱۷۳ نفر از نمایندگان منتخب مجلس نهم برگزار شد که ۸۹ درصد از میزان دعوت شدگان را تشکیل می دادند. در این جلسه کاظم جلالی، حجت الاسلام محمد حسن ابوترابی فرد، عزیز اکبریان، حسین گروسی، جبار کوچکی نژاد، محمد حسین فرهنگی و چند تن از منتخبان مجلس نهم سخنرانی کردند.
  اصولگرایان انتخابات دولت رئیس جمهور سیل کارشناسی گرانی مجلس نهم مجمع تشخیص مصلحت نظام نمایندگان مجلس

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها