• لینک کوتاه
 • کد خبر: 32673

  مشاور نخست وزیر فلسطین در کرانه باختری با اشاره دیدار اوباما با محمود عباس رییس تشکیلات خودگردان فلسطین، اظهار داشت: این سفر دستاورد خاصی به همراه نداشت.

  به گزارش پارس" عمر الغول" روز جمعه در گفت و گو با شبکه العالم اظهار داشت: دیدار اوباما با محمود عباس رییس تشکیلات خودگردان فلسطین، دستاورد خاصی به همراه نداشت. ما از حرف های زیبا و ابراز امیدواری برای تشکیل دولت فلسطین به ستوه آمده ایم. علاوه بر اوباما بسیاری از مردم و رهبران جهان آرزوهای زیبایی برای ملت فلسطین دارند ولی این قضیه مشکل ما را حل نمی کند.

  وی افزود: اوباما بر خلاف آرزوهایی که مطرح کرد در عمل هیچ اقدامی در راستای تشکیل دولت مستقل فلسطین با حاکمیتی مستقل و دموکراتیک انجام نمی دهد و به هیچ وجه اشاره ای به مخالفت احتمالی دولتش با رژیم افسارگسسته صهیونیستی نکرد.

  مشاور نخست وزیر فلسطین در رام الله تاکید کرد: اوباما سعی کرد در صحبت های خود از واژه های کم رنگ و کم تاثیر استفاده کند تا احساسات نتانیاهو و سران تندرو اسرائیل آزرده نشود و برای فلسطینی ها هیچ چیز جز آرزو ارائه نکرد.

  الغول با اشاره به دیدگاه تشکیلات خودگردان در باره تلاش های آمریکا به عنوان میانجی فرایند سازش، خاطر نشان کرد: ما می خواهیم که آمریکا به عنوان هم پیمان اسرائیل دخالت کند و اگر واقعا خواهان صلح و حمایت از منافع خود در منطقه است و به حمایت از اسرائیل و سیاست های این رژیم می اندیشد، به طور جدی وارد عمل شود.

  وی تاکید کرد: اوباما با حمایت لابی صهیونیستی" ایپک" و محافظه کاران صهیونیست و دیگر هواداران اسرائیل در آمریکا به ریاست جمهوری رسید و به همین سبب آن ها او را تحت فشار گذاشتند تا به اسرائیل برود و روابط خود را با کابینه نتانیاهو از سر بگیرد.

  اوباما جهان دولت رام الله ریاست جمهوری زیبایی فلسطین محمود عباس سفر دستاوردی

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها