مردم ما این راه را خود انتخاب کرده‌اند، بهاى آن را خواهند پرداخت

 • لینک کوتاه
 • کد خبر: 32593

  چه کسى است که نداند مردم عزیز ما در سختى هستند و گرانى و کمبود بر طبقه مستضعف فشار مى‏ آورد، ولى هیچ کس هم نیست که نداند پشت کردن به فرهنگ دوَل دنیاى امروز و پایه ریزى فرهنگى جدید بر مبناى اسلام در جهان و برخورد قاطع اسلامى با امریکا و شوروى، فشار و سختى و شهادت و گرسنگى را به دنبال دارد و مردم ما این راه را خود انتخاب کرده ‏اند و بهاى آن را هم خواهند پرداخت و بر این امر هم افتخار مى‏ کنند. این روشن است که شکستن فرهنگ شرق و غرب، بى شهادت میسر نیست.

  به گزارش پارس به نقل از سرویس سیاسی جهان نیوز - درست ۲۴ سال پیش در چنین روزی و در حالی که جنگ تحمیلی به پایان رسیده بود و امام امت نامه ای به مهاجرین جنگ تحمیلى نوشت که خط و مش و رویکرد انقلاب اسلامی را این بار در آخرین ماه های زندگی پربرکتش برای همگان بازخوانی و تبیین کرد.

  گویی امام راحل می خواستند بگویند که سختی ها و فشارهای متعدد دهه اول انقلاب (کودتا، ترورها، جنگ، تحریم و… ) ایشان خسته و فرسوده نکرده؛ کهولت سن و محافظه کاری معمول در ایام پیری در وی نفوذ نداشته و هرگز رهبر امت را در پیگیری آرمان هایش به تجدیدنظری ولو اندک مجبور نکرده است که حتی ایشان در محافظت و پیشبرد اهداف مقدس نظام راسخ تر و بی پرواتر شده اند.

  بی شک این پیام را باید از مهمترین و عمیق ترین پیام های امام راحل محسوب کرد؛ پیامی که راه را بر هرگونه تاویل و تفسیر دشمن پسند از خط انقلاب بست و درسی شد ماندگار برای همیشه ملت عدالتخواه ایران اسلامی.

  بازخوانی این پیام علاوه بر مناسبت زمانی، از نظر محتوا و شرایط زمانی هم شباهتی بس عجیب به امروز جمهوری اسلامی و آرایش دنیای غرب علیه ملت ایران دارد؛ به طوری که با حذف برخی جملات، انگار پیامی است که رهبر معظم انقلاب همین امروز منتشر کرده اند.

  معنی این موضوع از نگاه دیگر این است که غرب و آمریکا در طول بیش از ۲ دهه اخیر حتی ذره ای به شعارهای خود را پایبند نبوده و اندکی از دشمنی و کینه خود نسبت به ملت ایران و انقلاب اسلامی کم نکرده اند و دل مردم را از نفرت به خود پر ساخته اند.

  پیام امام راحل (ره) که با موضوع" لزوم استقامت در مقابل هجوم نظامى، سیاسى و فرهنگى جهانخواران" و همزمان با نیمه شعبان، میلاد حضرت مهدى (عج) صادر شده است را در ادامه می خوانیم:

  بسم اللَّه الرحمن الرحیم.

  خدمت خواهران و برادران و فرزندان عزیز مهاجرین جنگ تحمیلى- ایّدهم اللَّه تعالى.

  با سلام و درود به پیشگاه مقدس مولود نیمه شعبان و آخرین ذخیره امامت حضرت بقیة اللَّه- ارواحنا فداه- و یگانه دادگستر ابدى و بزرگ پرچمدار رهایى انسان از قیود ظلم و ستم استکبار. سلام بر او و سلام بر منتظران واقعى او، سلام بر غیبت و ظهور او و سلام بر آنان که ظهورش را با حقیقت درک مى‏ کنند و از جام هدایت و معرفت او لبریز مى‏ شوند. .

  سلام بر ملت بزرگ ایران که با فداکارى و ایثار و شهادت راه ظهورش را هموار مى‏ کنند و سلام بر شما خواهران و برادران مهاجر که بدون شک در جنگ تحمیلى از کسانى هستید که صدمه فراوان روحى و جسمى و مالى خورده ‏ اید. شما عزیزان در زمان یورش وحشیانه صدام پس از روزها دفاع قهرمانانه اضطراراً محل زندگى و راحتى خود را ترک نموده و حقیقتاً به زندگى پر مشقت در نقطه‏ اى دور از خانه و کاشانه خویش تن داده ‏ اید. شما مهاجرین عزیز جنگ تحمیلى، لحظه لحظه جنگ و سختی هاى آن را درک کرده ‏ اید. انشاء اللَّه جمهورى اسلامى در آینده ‏ اى نه چندان دور شهرها و روستاهاى شما را بهتر از قبل در اختیار شما خواهد گذاشت، ولى باید خود به کمک مسئولان آمده و در نوسازى و مهیاسازى شهر و روستاهاتان آنان را یارى نمایید. بحمداللَّه فرزندان خردسال آن روز شما، امروز جوانانى شده ‏ اند که مانند سایر برادران و خواهران خود از میهن اسلامى‏ شان دفاع خواهند کرد.

  همه مى‏ دانند که تحمل هشت سال فشار و سختى فقط براى اسلام عزیز بوده است، لذا مسئولین باید در دفاع از اسلام محکمتر از همیشه با تمام توان در مقابل تجاوز نظامى، سیاسى و فرهنگى جهانخواران بایستند، چرا که امروز دنیاى استکبار خصوصاً غرب خطر رشد اسلام ناب محمدى- صلى اللَّه علیه و آله و سلم- را علیه منافع نامشروع خود درک کرده است.

  امروز غرب و شرق به خوبى مى‏ دانند که تنها نیرویى که مى‏ تواند آنان را از صحنه خارج کند، اسلام است. آنها در این ده سال انقلاب اسلامى ایران ضربات سختى از اسلام خورده ‏ اند و تصمیم گرفته ‏ اند که به هر وسیله ممکن آن را در ایران که مرکز اسلام ناب محمدى است نابود کنند. اگر بتوانند با نیروى نظامى، اگر نشد، با نشر فرهنگ مبتذل خود و بیگانه کردن ملت از اسلام و فرهنگ ملى خویش و اگر هیچ کدام از اینها نشد، ایادى خودفروخته خود از منافقین و لیبرالها و بى‏ دینها را که کشتن روحانیون و افراد بیگناه برایشان چون آب خوردن است و در منازل و مراکز ادارات نفوذ مى‏ دهند که شاید به مقاصد شوم خود برسند. و نفوذیها بارها اعلام کرده ‏ اند که حرف خود را از دهان ساده اندیشان موجّه مى‏ زنند.

  من بارها اعلام کرده‏ ام که با هیچ کس در هر مرتبه‏ اى که باشد عقد اخوت نبسته ‏ ام. چهارچوب دوستى من در درستى راه هر فرد نهفته است. دفاع از اسلام و حزب اللَّه اصل خدشه ناپذیر سیاست جمهورى اسلامى است. ما باید مدافع افرادى باشیم که منافقین سرهاشان را در مقابل زنان و فرزندانشان در سر سفره افطار گوش تا گوش بریدند. ما باید دشمن سرسخت کسانى باشیم که پرونده ‏ هاى همکارى آنان با آمریکا از لانه جاسوسى بیرون آمد. ما باید تمام عشقمان به خدا باشد نه تاریخ. کسانى که از منافقین و لیبرالها دفاع مى‏ کنند، پیش ملت عزیز و شهید داده ما راهى ندارند. اگر ایادى بیگانه و ناآگاهان گول خورده که بدون توجه بلندگوى دیگران شده ‏ اند، از این حرکات دست برندارند، مردم ما آنها را بدون هیچ گونه گذشتى طرد خواهند کرد.

  مسئولان ما باید بدانند که انقلاب ما محدود به ایران نیست. انقلاب مردم ایران نقطه شروع انقلاب بزرگ جهان اسلام به پرچمدارى حضرت حجت- ارواحنافداه- است که خداوند بر همه مسلمانان و جهانیان منت نهد و ظهور و فرجش را در عصر حاضر قرار دهد. مسائل اقتصادى و مادى اگر لحظه ‏ اى مسئولین را از وظیفه‏ اى که بر عهده دارند منصرف کند، خطرى بزرگ و خیانتى سهمگین را به دنبال دارد. باید دولت جمهورى اسلامى تمامى سعى و توان خود را در اداره هرچه بهتر مردم بنماید، ولى این بدان معنا نیست که آنها را از اهداف عظیم انقلاب که ایجاد حکومت جهانى اسلام است منصرف کند.

  مردم عزیز ایران که حقاً چهره منوّر تاریخ بزرگ اسلام در زمان معاصرند، باید سعى کنند که سختی ها و فشارها را براى خدا پذیرا گردند تا مسئولان بالاى کشور به وظیفه اساسى‏ شان که نشر اسلام در جهان است برسند و از آنان بخواهند که تنها برادرى و صمیمیت را در چهارچوب مصلحت اسلام و مسلمین در نظر بگیرند. چه کسى است که نداند مردم عزیز ما در سختى هستند و گرانى و کمبود بر طبقه مستضعف فشار مى‏ آورد، ولى هیچ کس هم نیست که نداند پشت کردن به فرهنگ دوَل دنیاى امروز و پایه ریزى فرهنگى جدید بر مبناى اسلام در جهان و برخورد قاطع اسلامى با امریکا و شوروى، فشار و سختى و شهادت و گرسنگى را به دنبال دارد و مردم ما این راه را خود انتخاب کرده ‏ اند و بهاى آن را هم خواهند پرداخت و بر این امر هم افتخار مى‏ کنند. این روشن است که شکستن فرهنگ شرق و غرب، بى شهادت میسر نیست.

  من بار دیگر از مسئولین بالاى نظام جمهورى اسلامى مى‏ خواهم که از هیچ کس و از هیچ چیز جز خداى بزرگ نترسند و کمرها را ببندند و دست از مبارزه و جهاد علیه فساد و فحشاى سرمایه دارى غرب و پوچى و تجاوز کمونیزم نکشند که ما هنوز در قدمهاى اول مبارزه جهانى خود علیه غرب و شرقیم.

  مگر بیش از این است که ما ظاهراً از جهانخواران شکست مى‏ خوریم و نابود مى‏ شویم؟ مگر بیش از این است که ما را در دنیا به خشونت و تحجر معرفى مى‏ کنند؟ مگر بیش از این است که با نفوذ ایادى قاتل و منحرف خود در محافل و منازل، عزت اسلام و مسلمین را پایکوب مى‏ کنند؟ مگر بیش از این است که فرزندان عزیز اسلام ناب محمدى در سراسر جهان بر چوبه‏ هاى‏ دار مى ‏ روند؟ مگر بیش از این است که زنان و فرزندان خردسال حزب اللَّه در جهان به اسارت گرفته مى ‏ شوند؟ بگذار دنیاى پست مادیت با ما چنین کند ولى ما به وظیفه اسلامى خود عمل کنیم.

  امروز بیشتر از هر زمانى کینه و دشمنى استکبار علیه اسلام ناب محمدى برملا شده است. بسیج عمومى آنان در دفاع از یک خود فروخته و نویسنده مزدور گویاى این واقعیت است و شاید آنان اینهمه فضاحت و بى ‏ آبرویى‏ شان را به خاطر رسیدن به هدف شوم خود پیش بینى نکرده بودند که امروز با سرافکندگى و خوارى از کرده خود پشیمان و با ذلت مراجعت مى‏ کنند.

  احتمالًا قضیه مبارزه با حجاب زنان مسلمان در فضاى آموزشى، حرکتى انحرافى براى کمرنگ کردن جلوه عظیم دفاع جهان اسلام از رسول اکرم- صلى اللَّه علیه و آله و سلم- مى‏ باشد. گر چه خود این واقعه هم از دردهایى است که ملتهاى اسلامى گرفتار آن شده ‏ اند که چگونه در دنیاى به اصطلاح آزاد، الزام زنان و دختران مسلمان به رفع حجاب عین دموکراسى است و فقط ما که گفته‏ ایم کسى که به پیغمبر اسلام- صلى اللَّه علیه و آله و سلم- توهین کند و اجماع فقهاى مسلمین فتوا به اعدام آن مى‏ دهند، خلاف آزادى است! راستى چرا دنیا در برابر کسى که اجازه ندهد تا دختران مسلمان به دلخواه خود با پوشش اسلامى در دانشگاهها درس بخوانند یا تدریس کنند، ساکت نشسته است؟ جز این است که تفسیر و تأویل آزادى و استفاده از آن در اختیار کسانى است که با اساس آزادى مقدس مخالفند؟ امروز خداوند ما را مسئول کرده است، نباید غفلت نمود. امروز با جمود و سکون و سکوت باید مبارزه کرد و شور و حال حرکت انقلاب را پا برجا داشت.

  من باز مى‏ گویم همه مسئولان نظام و مردم ایران باید بدانند که غرب و شرق تا شما را از هویت اسلامى‏ تان- به خیال خام خودشان- بیرون نبرند، آرام نخواهند نشست. نه از ارتباط با متجاوزان خشنود شوید و نه از قطع ارتباط با آنان رنجور، همیشه با بصیرت و با چشمانى باز به دشمنان خیره شوید و آنان را آرام نگذارید که اگر آرام گذارید، لحظه‏ اى آرامتان نمى ‏ گذارند.

  البته ما از زحمات وزارت امور خارجه قدردانى مى‏ کنیم و آنها باید با جدیت به کار خود ادامه دهند که ان شاء اللَّه در انجام وظیفه بزرگ الهى و سیاسى خود موفق خواهند بود.

  از خداوند متعال مى‏ خواهم تا مهاجرین عزیزمان را هرچه زودتر به خانه و کاشانه خود برساند و تلخى غربتها و سختیها را به شیرینى مراجعتشان مبدل سازد.

  در خاتمه لازم است از همه کسانى که از مهاجرین عزیز جنگ تحمیلى پذیرایى کرده و مى‏ کنند و همچنین از مسئولین محترم بنیاد مهاجرین که زحمات زیادى متحمل شده ‏ اند، تشکر و قدردانى نمایم. والسلام علیکم و رحمة اللَّه و برکاته.

  ایثار و شهادت بسیج تجاوز جهان حجاب دولت رهبر معظم انقلاب مردم ایران ملت بزرگ ایران وزارت امور خارجه

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها