اتحادیه عرب:

 • لینک کوتاه
 • کد خبر: 32528

  اتحادیه عرب ضمن انتقاد از سفر باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا به منطقه و بازدید از سرزمین های اشغالی و اردن، تاکید کرد که این سفر هرگز تشکیل دولت فلسطین در مرزهای چهارم ژوئن سال ۱۹۶۷ را تضمین نمی کند.

  به گزارش پارس به نقل از ایسنا، محمد صبیح، معاون دبیر کل اتحادیه عرب در امور فلسطین و سرزمین های اشغالی در اظهاراتی مطبوعاتی خاطر نشان کرد: انتظار محافل عربی و فلسطینی از سفر اوباما به سرزمین های اشغالی به عنوان رئیس جمهور مهم ترین کشور دنیا و یکی از اعضای اصلی شورای امنیت بین المللی ارائه طرحی برای برپایی دوبت فلسطین در مرزهای چهارم ژوئن سال ۱۹۶۷ است، اما ما شاهد چنین چیزی نبودیم.

  محمد صبیح تصریح کرد: به نظر می رسد که سفر اوباما به سرزمین های اشغالی تنها سفری اکتشافی باشد و هدف اصلی آن کسب رضایت اسرائیل و چشم پوشی از حقوق فلسطینیان خواهد بود.

  به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، صبیح اشاره کرد که این بازدید در چارچوب تشدید رنج و محنت های ملت فلسطین و تشکیل دولت جدید عبری انجام می گیرد که بسیار تندروتر و افراطی تر از دولت های پیشین است.

  وی دلیل سخنان خود را استقبال گسترده ای عنوان کرد که صهیونیست ها از اوباما به عمل آوردند و تشریح کرد که رژیم صهیونیستی به تحریف حقایق تاریخی اکتفا نکرده، بلکه در پی تحریف و تغییر آثار و نشانه های اسلامی و عربی فلسطین است.

  معاون دبیر کل اتحادیه عرب خاطر نشان کرد که مساله فلسطین در پرتو تغییر و تحولات گسترده منطقه با خطراتی جدی رو به رو است.

  باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا در نخستین سفر خود به سرزمین های اشغالی از سال ۲۰۰۹ (که به عنوان رئیس جمهور آمریکا انتخاب شد) به تمجید از یهودیان پرداخت و تصریح کرد: شما آرزوها را برآورده کردید و توانستید بر سرزمین خود (فسلطین) سیطره پیدا کرده و خود سرنوشت دولت خویش را تعیین کنید. اوباما بار دیگر بر پایبندی به امنیت رژیم صهیونیستی تاکید کرد.

  اوباما در کنفرانس مطبوعاتی مشترکی با شیمون پرز، همتای اسرائیلی خود و بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر دولت عبری خاطر نشان کرد: حضور در این سرزمین تاریخی برای من یک افتخار است. قوم یهود از ۳۰۰۰ سال پیش در این جا زندگی می کرده و خدای خویش را عبادت می کرده است و پس از سالیان طولانی که از سرزمین خود رانده شده بودند و تعقیب و گریزهایی بی سابقه، سرانجام به این سرزمین بازگشته و دولت یهود را تاسیس کردند.

  باراک اوباما روز چهارشنبه در چارچوب سفر خود به منطقه وارد سرزمین های اشغالی شد و قرار است دور جدید سفر خود را روز شنبه با سفر به اردن به پایان برساند.

  کارشناسان و تحلیل گران غربی بر این باورند که اصلی ترین هدف بازدید اوباما از منطقه، تاکید مجدد بر همپیمانی و دوستی با نتانیاهو و تلاش برای بازیابی محبوبیت خود نزد یهودیان است.

  اتحادیه عرب باراک اوباما بنیامین نتانیاهو حقوق دولت رئیس جمهور آمریکا سرزمین های اشغالی شورای امنیت شیمون پرز فلسطین
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها