• لینک کوتاه
 • کد خبر: 32510

  نخست وزیر ترکیه پس از آنکه رهبر حزب کارگران کردستان با دولت ترکیه اعلام آتش‌بس کرد گفت: در صورت توقف حملات پ‌ک‌ک، ترکیه هم عملیات مسلحانه را قطع خواهد کرد.

  به گزارش پارس به نقل از خبرگزاری فارس، رجب طیب اردوغان، نخست وزیر ترکیه که در هلند به سر می برد، در واکنش به اعلام آتش بس توسط عبدالله اوجالان، گفت: اگر عملیات مسلحانه ٔ« پ ک ک» قطع شود ارتش ترکیه نیز عملیات مسلحانه انجام نخواهد داد.

  عبدالله اوجالان، رهبر زندانی حزب کارگران کردستان (پ ک ک) امروز در پیامی به مناسبت جشن نوروز بین این حزب و دولت ترکیه آتش بس اعلام کرد.

  آقای اوجولان در این پیام که در شهر « دیاربکر» ، بزرگترین شهر کردنشین ترکیه خوانده شد از هوادارانش خواست سلاح ها را زمین بگذارند و اجازه دهند « سیاست سخن بگوید. »

  اوجالان که از ۱۴ سال پیش در زندانی در جزیره « امرالی» دوران محکومیتش در زندان را می گذراند از افراد مسلح پ ک ک خواست از مرزهای ترکیه عقب نشینی کنند.

  رهبر زندانی حزب پ ک ک این اقدام را سرفصل تازه ای در مبارزات اقلیت های قومی دانست. وی گفت: « این آغازی جدید است، نه پایان. این شروع مبارزه ای جدید برای اقلیت های قومی است. »

  درگیری مسلحانه بین پ ک ک و نیروهای دولت ترکیه از سال ۱۹۸۴ آغاز شده است.

  افراد مسلح پ ک ک ترکیه دولت رجب طیب اردوغان زمین عقب نشینی نخست وزیر ترکیه نوروز هلند
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها