• لینک کوتاه
 • کد خبر: 32369

  پس از انتخاب یک تبعه آمریکایی به عنوان رئیس به اصطلاح دولت موقت سوریه، شکاف و اختلاف در میان ائتلاف مخالفان دمشق افزایش یافته است.

  به گزارش پارس به نقل از تسنیم به نقل از پرس تی وی، پس از انتخاب غسان هیتو به عنوان رئیس به اصطلاح دولت موقت مخالفان سوری، دست‎ کم ۱۲ عضو اصلی یکی از مهمترین گروه مخالفان حکومت دمشق موسوم به شورای ملی سوریه روز چهارشنبه اعلام کردند عضویت خود را در شورا به تعلیق درخواهند آورد.

  این گروه ۱۲ نفره، افرادی چون سهیر عطاسی معاون ائتلاف و ولید البونی سخنگوی شورا را شامل می شود.

  بر اساس این گزارش، انتظار می‎ رود افراد بیشتری از اعضای ائتلاف مخالفان سوری، عضویت خود را در ائتلاف به تعلیق درآورند.

  این افراد با انتشار بیانیه‎ ای اعلام کرده‎ اند که تصمیمات ائتلاف در خارج از گرفته و به آن تحمیل می‎ شود و همچنین در جریان تصمیم‎ گیری‎ ها به اصول دموکراتیک احترام گذاشته نمی‎ شود.

  در همین رابطه، خانم عطاسی یکی از این افراد اعلام کرده است که دوست ندارد بازیچه دست قدرت‎ های خارجی قرار گیرد.

  غسان هیتو ۵۰ ساله روز سه‎ شنبه توسط ۳۵ تن از سران مخالفان سوری در استانبول به عنوان نخست وزیر موفقت انتخاب شد.

  بر اساس این گزارش، تعدادی از مخالفان در اعتراض به انتخاب هیتو به عنوان نخست وزیر به اصطلاح دولت موقت سوریه محل جلسه را ترک کردند.

  هیتو که اکثر عمر خود را در آمریکا سپری کرده و یک مدیر آی تی است، هرگونه مذاکره با دولت بشار اسد رئیس‎ جمهور سوریه را برای پایان دادن به بحران دو ساله این کشور، رد کرده است.

  ائتلاف ملی مخالفان سوری ۶۲ عضو دارد که در ترکیه مستقر است و توسط غرب و بعضی از کشورهای منطقه ای از جمله قطر، حمایت می‎ شود.

  آی تی بشار اسد پرس تی وی ترکیه دولت سوریه قطر کشورهای منطقه معاون مخالفان

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها